مدیر عامل سازمان بیمه سلامت؛

هزینه های سلامت باید مدیریت شود، توجه به اقشار صدمه پذیر

هزینه های سلامت باید مدیریت شود، توجه به اقشار صدمه پذیر روان ما: مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، اظهار داشت: با عنایت به كمبود منابع مالی در حوزه سلامت، مدیریت هزینه ها شرط اصلی برای برون رفت از مشكلات موجود است.به گزارش روان ما به نقل از مهر، طاهر موهبتی كه برای بازدید از مناطق زلزله زده و بررسی میدانی مشكلات كرمانشاه به این استان سفر كرده بود بعد از بازدید از كارخانه باختر بیوشیمی و شنیدن مشكلات و دغدغه های مسئولان این كارخانه داروسازی در جلسه ای با رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه ضمن تقدیر از تلاش های شبانه روزی و دور از چشم آنها در حادثه زلزله اخیر بر لزوم كنترل هزینه در فعالیت ها تصریح كرد.
وی اظهار داشت: نبود دارو و تجهیزات در حوزه سلامت چیزی نیست كه بتوان نسبت به آن بی توجه بود. سلامت دارای بالاترین سطح اهمیت است كه كمترین بی مبالاتی می تواند مشكلات زیادی به بار آورد.
موهبتی ادامه داد: با عنایت به كمبود منابع مالی مدیریت هزینه ها شرط اصلی برای برون رفت از مشكلات موجود است.
وی اضافه كرد: تشكیل كمیته هایی در دانشگاه و بیمارستان ها برای تنظیم هزینه ها نیاز جدی است و لازم است به صورت فعال در زمینه كاهش هزینه ها در این كمیته ها تلاش شود.
موهبتی اظهار داشت: ما در مدیریت هزینه ها نباید اجازه دهیم به مردم و اقشار صدمه پذیر فشار وارد شود، اما هزینه های اضافی و غیر لازم باید كنترل شود.
وی اضافه كرد: مشكلات كرمانشاه و بخصوص صدمه های زلزله را درك می نماییم و نگاه خاصی به این استان داشته و داریم و برای كمك دریغ نخواهیم كرد.
موهبتی تصریح كرد: پرداختی های مربوط به زلزله را در برنامه خود قرار داده و در این زمینه همكاری خواهیم كرد. با عنایت به اینكه در اوائل مسئولیت دكتر مرادی و تیم جدید با رخداد زلزله مواجه شدیم مدیریت ارزشمندی در زمینه زلزله انجام شد.
وی اظهار داشت: در حوزه بهداشت و درمان اقدامات خوبی در رخداد زلزله در استان انجام شده و قدر زحمات همكاران كرمانشاه را می دانیم. مردم و مسئولان خدمات شما را دیده اند و فعالیت شما افتخار آفرین بود.
در ادامه، دكتر محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه، اظهار داشت: به علت وقوع جنگ، جغرافیای منطقه دچار تغییر شده و برای مثال قصر شیرین كه عنوان دومین شهرستان را از نظر جمعیت و اهمیت دارا بود، وضعیت قبلی خویش را از دست داد و توزیع جمعیت به سمت مركز به یكی از مشكلات استان تبدیل گشته است و دانشگاه علوم پزشكی با مشكلات زیادی به مردم استان خدمت می كند.
وی اضافه كرد: با مساعدت بیمه سلامت بعضی از مطالبات دانشگاه پرداخت شده، اما هنوز هم از نظر پرداخت به پرسنل و بازار دچار مشكل هستیم. البته با برنامه ریزی های انجام شده بعضی از كارانه های همكاران پرداخت شده اما همچنان نیازمند مساعدت جدی هستیم.
مرادی اظهار داشت: میزان بدهی ما به بازنشستگان بسیار زیاد و حدود ۵۰ میلیارد تومان است.
وی اضافه كرد: استان كرمانشاه ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی دارویی در سال های ۹۵ و ۹۶ دارد و این وضع مطلوبی نیست.
مرادی با عنوان این مطلب كه وسعت زلزله اخیر بسیار زیاد بوده و ۷ شهرستان استان با حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر تحت تاثیر زلزله قرار گرفتند، ادامه داد: هزینه های بسیار زیادی در زلزله اخیر توسط دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه انجام شده كه نیازمند مساعدت وزارت بهداشت و بیمه ها برای جبران این هزینه ها است.
وی اظهار داشت: در زمان زلزله ۲۱ میلیارد تومان دارو برای تمام بیمارستان های دانشگاهی، سپاه، ارتش و سایر مراكز برگزار شده به منظور مداوای مردم مناطق زلزله زده توسط دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه پرداخت شده است.
مرادی اضافه كرد: پرسنل سلامت در مناطق زلزله زده با وجود نداشتن امكانات زندگانی در حال خدمت هستند، در صورتی كه خود نیازمند امكانات لازم زندگی و آسایش برای عرضه خدمات بهتر هستند، چیزی كم نمی گذارند اما مشكلات این عزیزان از دغدغه های جدی ماست.

1396/11/26
16:11:06
5.0 / 5
5265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی