عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی عنوان كرد؛

درمان سرطان با تقویت و تحریك سیستم ایمنی

درمان سرطان با تقویت و تحریك سیستم ایمنی روان ما: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به عرضه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه ایمونوانكولوژی، اظهار داشت: درمان سرطان در این روش با تقویت و تحریك سیستم ایمنی صورت می گیرد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، دكتر علی یعقوبی جویباری در آستانه برگزاری همایش تازه های ایمونوانكولوژی تصریح كرد: این كنگره سوم اسفند ۹۶ به همت انجمن رادیوتراپی و انكولوژی ایران و در حوزه ایمونولوژی سرطان در هتل استقلال تهران برگزار می گردد.
وی با اشاره به تاریخچه درمان سرطان، اظهار داشت: این این تاریخچه شامل درمان های غیر اختصاصی، شیمی درمانی رادیوتراپی و تارگت تراپی بوده و امروزه به داروهای ایمونوانكولوژی رسیده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به اینكه، روش درمانی ایمونوانكولوژی بخصوص در سرطان های مختلف كه وابسته به سیستم ایمنی است بسیار حائز اهمیت بوده، اظهار داشت: بعضی از سرطان های دستگاه گوارش، بدخیمی های پوست، سرطان خون و ریه وابسته به سیستم ایمنی است و این روش درمانی می تواند برای آنها بسیار مفید باشد.
وی با اشاره به اینكه در بدن همه ما روزانه سلول های سرطانی تولید می گردد ولی سلول های ایمنی آن را از بین برده و با آن مقابله می كنند، اظهار داشت: بعضی از سلول های سرطانی به علت اینكه خویش را ماسكه كرده از سیستم ایمنی فرار می كنند بنابراین باید از داروهای ایمونولوژی جهت مقابله با آنها بهره برد كه در واقع این داروها سیستم ایمنی را تقویت و تحریك كرده كه تشخیص دقیق سلول های سرطانی را انجام دهند.
یعقوبی جویباری بیان داشت: هم اكنون داروهای ایمونوانكولوژی در ایران تولید نمی گردد و در زمینه مصرف هم محدودیت وجود دارد چون كه این دارو بسیار گران بوده و در ایران تحت پوشش بیمه نیست، همینطور از آنجایی كه این دارو وارد سیستم فارماكوپه نشده شركت های بیمه آن را نمی شناسند و پرداخت از جیب مردم صورت می گیرد البته بعضی از بیمه های تكمیلی نسبت به پوشش این دارو اقدام كرده اند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اظهار داشت: این دارو تك نسخه ای بوده و قیمت آن برای هر ۳ هفته یك بار ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان است همینطور حدود یكسال بوده كه این دارو وارد ایران شده و بسیاری پزشكان آشنایی لازم با این دارو را ندارند.
وی عنوان كرد: انجمن رادیوتراپی و انكولوژی ایران بر همین مبنا با استفاده از برگزاری سمینار و كنگره كوشیده كه اطلاعات پزشكان را نسبت به این مورد ارتقاء دهد و در واقع جدیدترین مباحث علمی در حوزه ایمونولوژی سرطان در جلساتی همچون همایش ایمونوانكولوژی توسط اساتید برجسته و صاحبنظر مورد بحث و گفتگو قرار می گیرند.
یعقوبی جویباری اظهار داشت: داروهای ایمونوانكولوژی ۸ است كه در دنیا تولید شده و البته طی چهار سال اخیر مصرف و تجویز آن شدت یافته است. بنابراین ارتقاء دانش پزشكان در این زمینه بسیار لزوم دارد.

1396/12/01
16:30:52
5.0 / 5
5169
تگهای خبر: بیمه , پزشك , پزشكی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی