پلیس چین به سلاح لیزری مجهز می گردد

پلیس چین به سلاح لیزری مجهز می گردد روان ما: ایسنا نوشت: دانشمندان چینی موفق شده اند یك سلاح لیزری ابداع كنند كه می تواند بدون فاش شدن محل آغاز حمله، اهداف را از فاصله دور نابود كند.چین، یك سلاح لیزری قابل حمل ابداع كرده است كه می تواند هدف را از فاصله یك كیلومتری نابود كند. این سلاح لیزری، طوری تنظیم شده كه كشنده نباشد اما انرژی تولید شده آن كه با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیست، می تواند از پنجره عبور كند و باعث كربنیزه شدن پوست و درد دائمی شود. به قول دانشمندان، این سلاح می تواند لباس های قابل اشتعال را در ثانیه ای بسوزاند.
نخستین نمونه این سلاح، توسط شركت فناوری "ZKZM Laser" تولید شده كه در شهر شیان چین قرار دارد.
وزن این سلاح جدید سه كیلوگرم و برد شلیك آن 800 متر است و قابلیت نصب روی خودرو، كشتی و هواپیما را دارد. شارژ مجدد این سلاح، با یك مجموعه باتری لیتیوم كه مشابه باتری تلفن همراه است، ممكن خواهد بود. سلاح لیزری می تواند بیش از 1000 بار شلیك كند و زمان هر شلیك، بیش از دو ثانیه طول نمی كشد.
در شرایط دشوار و حساسی مانند گروگانگیری، می توان از این فناوری، برای شلیك به گروگانگیران استفاده نمود. همچنین، این سلاح قابلیت پوشش دهی عملیات نظامی را دارد زیرا قدرت آن به حدی است كه می تواند به واسطه یك مخزن گاز، تجهیزات ذخیره سوخت یك فرودگاه نظامی را بسوزاند.

از آنجا كه این سلاح، با یك فركانس نامرئی تنظیم شده و هیچ صدایی تولید نمی كند، هیچ كس نمی تواند منشا حمله را تشخیص دهد و همه چیز مانند یك اتفاق به نظر می آید.
در حال حاضر، امكان تولید عمده این سلاح وجود دارد و اولین نمونه های آن، احیانا در گروه های پلیس مسلح چین به كار گرفته می شوند. از آنجائیكه امكان سوءاستفاده از سلاح لیزری وجود دارد، این سلاح بعد از طراحی و تولید، تنها در اختیار پلیس و نیروی نظامی چین قرار خواهد گرفت. به خاطر حساس بودن این پروژه، نام دانشمندان آن فاش نشده است.

5656


1397/04/11
22:25:49
5.0 / 5
4647
تگهای خبر: تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی