ساخت شبكه عصبی مصنوعی با دی ان ای

ساخت شبكه عصبی مصنوعی با دی ان ای روان ما: ایرنا نوشت: محققان آمریكایی موفق شدند كه در محیط آزمایشگاه یك شبكه عصبی مصنوعی از دی ان ای بسازند كه از روش فعالیت مغز تقلید می كند.
شبكه های عصبی مصنوعی مدلهای ریاضی الهام گرفته از مغز انسان هستند. شبكه های عصبی مصنوعی به رغم اینكه بسیار ساده تر از همتاهای بیولوژیكی خود هستند اما همانند شبكه های عصبی عمل می كنند و قادر به پردازش اطلاعات پیچیده هستند.
این شبكه عصبی مصنوعی كه توسط محققان دانشگاه 'كلتك' آمریكا ابداع شده است می تواند با شناسایی درست اعداد دست نویس، مشكل یادگیری ماشینی را حل كند.
یادگیری ماشینی (Machine learning) بعنوان یكی از شاخه های وسیع و پركاربرد هوش مصنوعی، به تنظیم و اكتشاف شیوه ها و الگوریتم هایی می پردازد كه بر مبنای آن ها كامپیوتر ها و سامانه ها توانایی تعلم و یادگیری پیدا می كنند.
محققان توانایی هوش مصنوعی خویش را در شناسایی اعداد دست نویس، گام مهمی در نشان دادن توانایی برنامه ریزی هوش مصنوعی در مدارهای ارگانیك انسان ساز عنوان می كنند.
به ادعای محققان، این كار روزی می تواند به ساخت ربات های انسان مانندی منجر شود كه كاملاً از مواد ارگانیك ساخته می شوند.
هوش مصنوعی ابداعی این محققان در جریان آزمایشاتی توانست به درستی اعداد دسته نویس را ارزیابی كند؛ به قول محققان، این تحقیق نشان داده است كه انسان ها در حال هر چه نزدیك تر شدن به قرار دادن هوش مصنوعی در مدارهای ارگانیك هستند.
بااین حال هدف نهایی این محققان، برنامه ریزی رفتارهای هوشمند مانند توانایی محاسبه، توانایی انتخاب و غیره با استفاده از شبكه های عصبی مصنوعی تولید شده از دی ان ای است.
مقاله ای در ارتباط با این دستاورد در مجله Nature منتشرشده است.


5656

1397/04/18
15:21:18
5.0 / 5
5674
تگهای خبر: مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی