آیا نوزادان هم كابوس می بینند؟

آیا نوزادان هم كابوس می بینند؟ روان ما: سیناپرس نوشت: روان شناسان و متخصصان خواب معتقد هستند كه به علت توانایی های شناختی نوزادان، آن ها كابوس های شبانه را تجربه نخواهند كرد و این مسئله زمانی اتفاق می افتد كه درك آن ها از جهان اطرافشان بسیار زیاد شده باشد.مدت هاست كه در سطح روان شناسی علمی این مسئله مطرح گردیده است كه آیا نوزادان هم كابوس می بینند یا خیر؟ با استفاده از تجربی نمی توان به پاسخ این مسئله دست پیدا كرد. این غیرممكن است كه بتوان مطمئن بود نوزادی می تواند كابوس شبانه داشته باشد یا نه چراكه این موجودات كوچك و ناتوان نمی توانند در این رابطه به ما چیزی بگویند.
آلیس گرگوری (Alice Gregory) روانشناس و متخصص خواب در این رابطه تحقیقاتی انجام داده و در مصاحبه ای مطبوعاتی اعلام نمود كه احتمالاً نوزادان كابوس نمی بینند و در دوران نوزادی خود، این مورد را تجربه نمی كنند.
قابل توجه است كه روانشناسان و كارشناسان خواب معتقد هستند كه به علت توانایی های شناختی نوزادان، آن ها كابوس های شبانه را تجربه نخواهند كرد. امكان دارد نوزادان در طول شب بیدار شده و حتی گریه كنند كه دلیل آن می تواند گرسنگی یا شرایط ناراحت كننده محیطی باشد نه كابوس های شبانه.
از سوی دیگر باید در نظر داشت زمانی كه نوزادان از خواب عمیق به صورت ناگهانی بیدار می شوند، آشفته یا هراسان خواهند شد. كابوس های شبانه معمولاً با حركات تند چشمان رخ می دهد و می توان اظهار داشت كه زمانی كابوس شبانه برای كودكان اتفاق می افتد كه محیط اطراف خویش را شناخته و اطلاعات آن ها از دنیای اطراف به اندازه ای افزایش پیدا كند كه بتوانند رویدادها را تجزیه وتحلیل كنند و پیش ازاین مرحله، ازنظر علمی امكان دیدن كابوس وجود ندارد.
5656

5656

1397/05/02
14:00:50
5.0 / 5
5272
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی