در كنگره بررسی و مطالعه درد در ایران عنوان شد:

هزینه های بالا جهت درمان درد

هزینه های بالا جهت درمان درد به گزارش روان ما رئیس سیزدهمین كنگره بین المللی انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران از بیمه ها خواست به مبحث درد با عنوان یك مساله حاشیه ای نگاه نكنند و درمان های درد را تحت پوشش قرار دهند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، دكتر اسدالله سعادت نیاكی روز چهارشنبه در سیزدهمین كنگره بین المللی انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران كه در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است، اظهار داشت: تلاش ما این است كه با به كارگیری تخصص ها و شیوه های به روز بتوانیم نتیجه بهتری برای درمان های ناشی از دردهای حاد و مزمن فراهم كنیم.
وی تصریح كرد: تا زمانی كه نگاه حاكمیتی بر مساله درد حاكم نبوده و مشكلات بیماران مبتلا به درد از حمایت های بیمه ای برخوردار نشود ما نخواهیم توانست در این زمینه موفق باشیم.
سعادت نیاكی ادامه داد: بیمه های پایه باید در مراكز دولتی و دانشگاهی و بیمه های تكمیلی در مراكز خصوصی از بیماران مبتلا به درد حمایت كنند و خدمات نیازمند این قبیل بیماران را پوشش دهند.
رئیس سیزدهمین كنگره بین المللی انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران اضافه كرد: اگر خدمات مبتلا به درد از پشتیبانی بیمه ها برخوردار نباشد باید هزینه های درمان از جیب مردم پرداخت شود كه با عنایت به طولانی بودن فرآیند درمان درد هزینه آن بسیار گران تمام می گردد و بطور قطع پرداخت این قبیل هزینه های خارج از توان اغلب بیماران است.
وی با عنوان این مطلب كه بیمه ها به وضوع درد به عنوان یك مساله حاشیه ای نگاه نكنند گفت همانطور كه برای جراحی كد تعریف كرده ایم به درد هم باید توجه كنند، اینكه بخواهیم با این رویكرد كه به دنبال كاهش هزینه های درمان هستیم، از حمایت بیماران مبتلا به درد شانه خالی كنیم، توجیه منطقی ندارد.
وی اضافه كرد: بیماران متبلا به درد مزمن نیاز به درمان دارند و این یك كار لوكس نیست و نمی توان با درد به عنوان یك كار رمانتیك برخورد كنیم.
در ادامه دكتر معصومه ثابت كسایی رئیس انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران تصریح كرد: درد برای آگاهی از معضلات جسمی در وجود ما قرار دارد و اگر زیاده از حد باشد با معضلاتی همراه است.
وی اضافه كرد: مدیریت درد یك مساله كاملا چندین وجهی است و درد را نمی توان به عنوان یك معضل تك بعدی بررسی كرد.
همچنین دكتر علیرضا زالی رئیس قطب جراحی مغز و اعصاب كشور با عنوان این مطلب كه برای درمان درد نیازمند ترویج كار تیمی هستیم، اظهار داشت: درمان درد از یك تخصص برنمی آید.
وی اضافه كرد: درد یك مساله بسیار پیچیده است كه با اتكا به خرد جمعی و تخصص های مورد نیاز درمان می گردد.
زالی با تاكید بر حمایت بیمه ها از بیماران مبتلا به درد خاطرنشان كرد: افق های روشن درمان درد بسیار گران است و در كشور ما اغلب افرادی كه درد را تجربه می كنند از قشر فقیر جامعه هستند ازاین رو لازم است كه بیمه ها در این مساله ورود كنند.
 

1396/08/10
20:50:43
5.0 / 5
5295
تگهای خبر: بیمه , درمان , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی