رئیس انجمن داروسازان ایران

داروسازی مصداق اقتصاد مقاومتی است، وزارت بهداشت حمایت كند

داروسازی مصداق اقتصاد مقاومتی است، وزارت بهداشت حمایت كند روان ما: رئیس انجمن داروسازان ایران، با اشاره به روز داروساز، اظهار داشت:


دكتر محمد باقر ضیا، در گفتگو با خبرنگار مهر، تصریح كرد: امروز، روز بزرگداشت زادروز یكی از نام آورترین و سرشناس ترین دانشمندان و حكیمان ایرانی است. پنجم شهریور را گرامی می داریم و این روز خجسته را بهانه ای می دانیم برای تقویت مشاركت گروهی برای تسریع امور، انسجام فعالیت ها و بالندگی دانشی كه از دیرباز باعث فخر، غرور و مباهات ایرانی ها بوده است. وی افزود: همزمان با شادباش این روز، باید با دل شكستگی عرض نماییم كه این دانش و صنعت پرارزش كه می تواند زمینه ساز غرور ملی و تاریخی مردمان كشورمان باشد، روزگاری است كه به دلایل مختلف تحت فشارهای مختلف قرار گرفته و بی پناه شده است.
ضیا اضافه كرد: داروسازان كه در طول تاریخ، همواره در كنار مردم بوده، دلسوزانه و با تمام وجود كوشیده اند با دانش و كوشش خود، درد و رنج مردم را بكاهند، در روز گار ما با چالش های متعددی رو به رو شده اند كه خستگی را بر جانشان نشانده، فرسایش زودهنگام را بر كار و زندگیشان تحمیل كرده است.
به قول ضیا، اینكه در بین دانشمندان برتر دنیا، هر ساله داروسازان ایرانی توانسته اند جایگاه قابل توجهی را دراختیار گرفته و برای كشورمان افتخار آفرینی كنند، نشان از همت والای این قشر شریف از جامعه دارد.
رئیس انجمن داروسازان ایران افزود: ما به پشتوانه یك صد سال فعالیت صنفی و تشكلی، بابت برخی تصمیمات سازی ها و تصمیم گیری ها كه بدون توجه به رای و نظر داروسازان، در حوزه سلامت و بهداشت و درمان شكل می گیرد، نگرانی ها و دغدغه هایی داریم كه امیدواریم مورد توجه دلسوزان كشور قرار گیرد.
وی تصریح كرد: هرچند كه ابراز این نگرانی ها امكان دارد از جانب برخی افراد با برچسب هایی نظیر انتقاد و اعتراض تعبیر شود ولی واقعیت این است كه انجمن داروسازان ایران، هیچ هدفی جز اعتلای داروسازی در كشور و بهره مندی مردم از مواهب این دانش و صنعت را دنبال نمی كند.
رئیس انجمن داروسازان ایران افزود: اگر كشورمان به دنبال پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است، باید به صراحت و روشنی به همه مسئولان كشور عرض نماییم كه داروسازی را باید مصداق عینی اقتصاد مقاومتی بدانیم كه می تواند از ابعاد مختلف تاثیر بسزایی در مهار خیلی از بحران ها وابرچالش های كلان كشور اعم از بیكاری، ارزآوری، تولید علم و... داشته باشد.
ضیا درانتها با اشاره به این كه« ما ز یاران چشم یاری داشتیم» خاطرنشان كرد: ما از وزارت بهداشت توقع داریم پناه داروسازان باشند و با آینده نگری و هم افزایی، مراتب رفع مشكلات و بالندگی بخش های مختلف جامعه داروسازی كشورمان اعم از صنعت، دانشگاه، داروخانه و.... را هر چه سریعتر و قبل از اینكه به سرخوردگی جامعه داروسازی منجر شود، بعمل آورد.

1397/06/06
14:04:28
5.0 / 5
5608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی