دستاورد جدید محققان استرالیایی؛

شناسایی شیوه جدید كنترل گسترش سرطان پوست

شناسایی شیوه جدید كنترل گسترش سرطان پوست روان ما: محققان با بررسی سرطان پوست ملانوما به فهم بهتری از نحوه گسترش بیماری و درمان موثرتر آن رسیدند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، علت اصلی مرگ در بیماران مبتلا به ملانوما، متاستاز است؛ فرآیندی كه در آن، سرطان به سایر نقاط بدن توسعه می یابد.
درحالیكه پیشرفت های خوبی در زمینه درمان های هدفمند و مبتنی بر سیستم ایمنی انجام شده است، مراحل پیشرفته بیماری همچنان ناشی از چالش بالینی در مورد تشخیص ضعیف آن است.
استرالیا و نیوزیلند دارای بالاترین نرخ مبتلاشدن به ملانوما در جهان هستند بطوریكه سالانه بیشتر از ۱۴ هزار مورد جدید مبتلاشدن به این بیماری در این كشورها روی می دهد.
دانشمندان استرالیایی در مطالعه اخیر خود دریافتند پروتئین ویژه ای موسوم به RAB۲۷A، عامل اصلی گسترش سرطان است. این اتفاق از راه ترشح ساختارهای تهاجمی حبابی شكل كه از سلول ها بیرون رانده می شوند، روی می دهد. در مقابل، تجلی پروتئین منجر به كاهش روند متاستاز میگردد.
«گئو داجیانگ»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این كشف می تواند شیوه جدیدی را برای هدف قرار دادن و درمان ملانوما در اختیار محققان قرار دهد.»
وی در ادامه می افزاید: «ما معتقدیم RAB۲۷A، فاكتور تشخیصی جدیدی است كه می تواند شیوه جدیدی برای تعیین آینده درمانی بیماران مبتلا به ملانوما باشد.»

1397/10/02
20:27:51
5.0 / 5
4632
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی