در گفتگو با مهر عنوان شد؛

افزایش بودجه بیماران خاص صوری است

افزایش بودجه بیماران خاص صوری است روان ما: مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران، در واكنش به ادعای سازمان برنامه و بودجه در خصوص افزایش اعتبارات بیماران خاص در سال آینده، اظهار داشت: این ادعا صوری است.یونس عرب، در گفتگو با خبرنگار مهر، به گزارش سازمان برنامه و بودجه از افزایش اعتبارات بیماران خاص در سال ۹۸ اشاره نمود و گفت: این ادعا واقعیت ندارد، در سال ۹۷ فقط ۲۰ درصد اعتبار بیماران خاص از محل هدفمندی یارانه ها محقق شد.
وی افزود: بیماران خاص نمی توانند معطل تحقق این قبیل ردیف اعتبارات باشند.
عرب با عنوان این مطلب كه افزایش ردیف اعتبار بیماران خاص از محل هدفمندی یارانه ها اساسا صوری است، اظهار داشت: این قبیل ردیف اعتبارات محقق نمی گردد و فقط همان ردیف اعتبار ۱۲۹۰۰۰، ملاك است.
مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران، با اشاره به افزوده شدن سه بیماری به بیماری های خاص، اضافه كرد: قرار بود با بودجه ۱۱۰۰ میلیارد تومانی كه وزارت بهداشت پیشنهاد داده بود، ۴۰ بیماری تحت پوشش بیماری های خاص قرار بگیرد.
به گزارش روان ما به نقل از مهر، سازمان برنامه و بودجه در واكنش به ادعای كاهش بودجه بیماران خاص در سال ۹۸، اعلام نموده است كه همه ساله به صورت ویژه جهت تامین هزینه های این گونه بیماران، ردیفی تحت عنوان درمان بیماران خاص و صعب العلاج ذیل وزارت بهداشت پایدار شده است.
اعتبار این ردیف در سال ۹۷ در چارچوب جزء ۱۴ ردیف ۱۲۹۰۰۰ برابر ۲۱۶ میلیارد تومان است كه در لایحه بودجه سال ۹۸، به استناد ردیف های ۱۲۹۴۵۴ اعتباری معادل ۱۵۰ میلیارد تومان و از محل برنامه ۱۶۰۲۰۰۱۰۵۶ مندرج در پیوست ۴ لایحه بودجه سال ۹۸ (موضوع اعتبارات هدفمندی یارانه ها) اعتباری معادل ۲۱۶ میلیارد تومان منظور شده است كه در مجموع در لایحه بودجه سال آینده بابت این مساله ۳۶۶ میلیارد تومان با رشد ۷۰ درصدی نسبت به اعتبار مصوب سال جاری منظور شده است.

1397/10/11
22:59:10
5.0 / 5
4310
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی