نماینده شاهرود و میامی در مجلس:

قاضی زاده هاشمی مجبور به استعفا شد، دغدغه پرستاران درباره معوقات

قاضی زاده هاشمی مجبور به استعفا شد، دغدغه پرستاران درباره معوقات به گزارش روان ما نماینده شاهرود و میامی در مجلس اظهار داشت: وزارت بهداشت یكی از جاذبه های دولت بود كه متأسفانه با موانع زیاد، قاضی زاده هاشمی مجبور به استعفا شد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، سید حسن حسینی شاهرودی بامداد یكشنبه در مراسم روز پرستار به میزبانی سالن پور سینای دانشگاه علوم پزشكی شاهرود درباره استعفای قاضی زاده هاشمی، تاكید كرد: وزیر سابق بهداشت و درمان اقدامات بسیار خوبی را در كشور صورت داد اما موانع زیادی بر سر راهش قرار گرفت تا مجبور شد در هفته گذشته استعفا دهد.
وی اضافه كرد: هرچند قرار به این امر نبود و مقررشده بود تا منابع موردنظر در حوزه طرح تحول سلامت توسط سازمان برنامه وبودجه تأمین شود اما متأسفانه این امر محقق نشد.
دغدغه پرستاران قابل درك است
عضو خانه ملت بابیان اینكه درباره این استعفا، دغدغه بسیاری در مجلس داشتیم كه مطالبات پرستاران یكی از این موضوعات است، تاكید كرد: پرستاران با ازخودگذشتگی كارشان را انجام می دهند اما یك سال معوقات خویش را هنوز طلب كار هستند و طبیعتاً طرح پرداخت معوقات هم نیازمند همت بزرگ و وسیعی است.
حسینی شاهرودی بابیان اینكه مجلس با دولت در جهت رفع مشكلات چه درزمینهٔ بهداشت و درمان و چه در سایر زمینه ها همراه می باشد، تاكید كرد: هر طرحی كه دولت بودجه آنرا هم دیده بود و در مجلس آورد، مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت و حتی در مواردی اگر دولت طرحی را بااعتباری بالغ بر آنچه پیش بینی می شد عنوان می كرد بازهم ما از محل دیگری تأمین آنرا در نظر گرفته و ابلاغ آنرا اعلام می كردیم برای مثال سال قبل از محل اوراق ۱۰ هزار میلیارد تومان برای بحث بیمه ها و معوقات وزارت بهداشت و درمان مورد تصویب قرار گرفت بنابراین باید گفت مسائل حیطه بهداشت و درمان دغدغه همه است.
وی در دیگر بخش سخنان خود، ابراز كرد: ضعف هایی كه در حوزه كارهای بهداشتی و درمانی بوده جبران شده و اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان صورت گرفته است تا جایی كه یكی از جاذبه های كابینه دولت دوازدهم وزارت بهداشت و درمان بود كه عملكرد خوبی داشت هرچند امكان دارد مجموعه كاركنان بهداشت و درمان رضایت خیلی زیادی نداشته باشند اما مردم اساساً رضایتمندی خوبی از مجموعه بهداشت و درمان دارند.
تزریق ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه درمان میامی و شاهرود
نماینده شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینكه امروز در كشور گرفتار تحریم بیگانگان هستیم و فروش نفت و درآمد ناشی از آن كاهش چشم گیر یافته است، اظهار داشت: باوجوداین معضلات باید گفت برخی مسائل اساسی هستند كه نباید با این مسائل گره بخورند برای مثال حوزه بهداشت و درمان برای ما همیشه در زمره اولویت های اساسی بوده چراكه مستقیم با بدنه ضعیف جامعه سر و كار دارد و نمی توانیم به راحتی از كنار آن بگذریم.
حسینی شاهرودی بابیان اینكه در شرایط تحریم شاید بتوان طرح های عمرانی و جاده ای و پل ها و... را به تعویق بیندازیم اما نمی توانیم بهداشت و درمان را تعطیل نماییم، ابراز كرد: بروز یك حادثه در دورترین نقطه این شهرستان می طلبد تا تمامی امكانات شامل اورژانس هوایی، درمانگاه، بیمارستان و... به داد هموطنان مان برسند.
وی با اشاره به اینكه دانشكده دندانپزشكی شاهرود هم به همت خیران در دست پیگیری است، تصریح كرد: این طرح خوشبختانه با دستور صریح وزیر بهداشت هم روبرو شد تا در شورای گسترش اماكن درمانی مورد تصویب قرار گیرد و ما شاهد افتتاح این زیرساخت باشیم از جانب دیگر باید گفت در یك سال اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان به حوزه بهداشت و درمان شاهرود و میامی تزریق شده است.

1397/10/24
20:02:29
5.0 / 5
4617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی