معاون رئیس جمهور:

تأمین مواد اولیه داروهای بیوتك در دستور كار است

تأمین مواد اولیه داروهای بیوتك در دستور كار است روان ما: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به تحریم ها، اظهار داشت: تأمین مواد اولیه داروهای بیوتك در دستور كار است.به گزارش روان ما به نقل از مهر، سورنا ستاری قبل از ظهر سه شنبه در مراسم رونمایی از چند طرح دارویی و فناوری كلان در شركت صنعتی اشتهارد، اظهار نمود: شركت های دارویی كشور ظرفیت فوق العاده ای دارند. اكوسیستمی حوزه داروی كشور بسیار توانمند است.
وی اظهار داشت: امید است با تاكید بر توانمندی های موجود در شركت های دارویی كشور به نتایج خوبی در تولیدات این حوزه برسیم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بخش دیگری با تاكید بر اینكه در استان البرز اكوسیستم خوبی درزمینهٔ تولید دارو و مشتقات آن وجود دارد، این استان یكی از قطب های جدی در عرصه تولید دارو است.
ستاری افزود: در استان البرز با یك اكوسیستم داروسازی در زمینهٔ های مختلفی همچون حوزه داروهای شیمیایی و بیوتك روبرو می باشیم.
وی با اشاره به اینكه البرز مجهزترین استان كشور درزمینهٔ تولید دارویی است و حجم بسیاری از شركت های فعال در این زمینه در البرز مستقر هستند، اضافه كرد: نیروی انسانی فوق العاده از تهران و البرز در این مراكز در حال كار هستند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاكید بر اینكه از البرز بعنوان یكی از قطب های اصلی داروسازی در كشور استفاده خواهد شد، اظهار داشت: در شرایط كنونی باوجود تحریم ها تهیه اقلام تحریمی در دستور كار است.
ستاری با اشاره به اهمیت تأمین مواد اولیه حوزه دارو همچون داروهای بیوتك، اظهار داشت: هشت ماه گذشته قرارداد داروهایی كه امروز رونمایی گردید، بسته شد و امروز محصولات آماده نمایش به بازار است.


منبع:

1398/02/17
13:59:06
5.0 / 5
4872
تگهای خبر: تولید , دارو , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی