در جریان یك عمل جراحی فوق العاده؛

توده ۳۰ كیلویی از شكم بیمار ۴۲ ساله خرم آبادی خارج شد

توده ۳۰ كیلویی از شكم بیمار ۴۲ ساله خرم آبادی خارج شد روان ما: در جریان یك عمل جراحی در خرم آباد، توده 30 كیلویی از شكم بیمار 42 ساله خارج شد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، در جریان یك عمل جراحی خارق العاده در مركز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم آباد، توده ۳۰ كیلوگرمی از شكم یك بیمار با دستان توانمند جراح خرم آبادی خارج شد.
دكتر مهدی زرگرانی جراح موفق این عمل اظهار داشت: این توده مربوط به بیماری ۴۲ ساله بود كه سال ها با آن زندگی كرده بود اما از آنجایی كه علایم آن چنانی نشان نداده بود، بیمار متوجه آن نشده بود.
وی با اشاره به اینكه اخیراً به خاطر افزایش بیش از اندازه حجم توده بیمار گرفتار درد در ناحیه شكم شده و به بیمارستان مراجعه نموده بود، اشاره كرد: بعد از سی تی اسكن انجام شده ما شاهد یك توده وسیع بودیم كه از ناحیه ی لگن تا زیر دیافراگم بیمار را در بر گرفته بود.
این جراح افزود: سرانجام طی یك عمل جراحی پیچیده موفق شدیم این توده را كه چسبندگی فراوانی را با عروق نواحی حساس شكم به وجود آورده بود جدا و از شكم بیمار خارج نماییم.
دكتر زرگرانی با اشاره به اینكه وزن این توده ۳۰ كیلوگرم است و با این اوصاف بیمار از این پس به میزان ۳۰ كیلوگرم وزنش سبك تر شده است، گفت: اگر این توده از شكم بیمار خارج نمی شد موجب پارگی عروق، خونریزی داخلی و مرگ بیمار می شد.
وی تصریح كرد: توده خارج شده برای انجام مراحل آزمایشگاهی در حال بررسی است.


منبع:

1398/03/12
15:52:25
5.0 / 5
4443
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی