یك تست ساده می تواند تنش و استرس افراد را اندازه گیری نماید

یك تست ساده می تواند تنش و استرس افراد را اندازه گیری نماید به گزارش روان ما مهندسان در حال توسعه یك كیت تست خانگی هستند كه می تواند هورمون استرس را در عرق، خون، ادرار یا بزاق اندازه گیری نماید.Sciencedaily: استرس اغلب بعنوان "قاتل خاموش" نامیده می شود این نام به دلیل اثرات پنهان و مرموز آن بر همه چیز از بیماری قلبی تا سلامت روان است.
اندرو استكل، دانشمند برجسته و استاد مهندسی برق كالج مهندسی و علوم كاربردی دانشگاه UC در اوهایو اظهار داشت: "من چیزی را می خواستم كه تفسیر آن برای همه ساده و آسان باشد. این تست امكان دارد تمام اطلاعات را به شما ندهد، اما نشان داده است كه چه زمانی به یك متخصص نیاز دارید.
محققان UC دستگاهی را تولید كرده اند كه از نور ماوراء بنفش برای اندازه گیری هورمون های استرس از یك قطره خون، عرق، ادرار یا بزاق استفاده می نماید. استكل گفت، این بیوماركرهای استرس در مقادیر مختلف در همه این مایعات یافت می شود.
به عنوان مثال: خلبانان تحت فشارهای شدید در خلال مأموریت ها قرار می گیرند. كنترل كننده زمینی مایل است بداند كه چه زمانی خلبان به پایان توانایی خود برای كنترل درست مأموریت دست پیدا می كند و این تست وضعیت آنها را پیش از آخر فاجعه آمیز، كشف می كند.
استكل اضافه می كند، این تست جایگزین یك آزمایش خون كامل آزمایشگاهی نیست، اما اگر در خانه احساس خوبی ندارید و می خواهید بدانید كه در چه وضعیتی هستید، این تست نشان داده است كه آیا وضعیت شما چه تغییری كرده است.
2121


منبع:

1398/03/24
13:25:17
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی