وزیر بهداشت؛

وزارت رفاه مطالبات ۱۷ ماهه ما را بدهد

وزارت رفاه مطالبات ۱۷ ماهه ما را بدهد روان ما: وزیر بهداشت، با اشاره به مشكلات بیمارستان های دولتی، از وزیر رفاه خواست حداقل مطالبات 17 ماهه وزارت بهداشت را پرداخت كنند.


به گزارش روان ما به نقل از مهر، دوره ملی توانمندسازی رؤسای بیمارستان های دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی كشور، بامداد سه شنبه با حضور وزیر بهداشت، در مركز همایش های رازی شروع به كار كرد. سعید نمكی وزیر بهداشت، با اشاره به توانمندی های ایران در ایجاد و تقویت زیرساخت های سلامت و وجود شبكه بهداشت و درمان كشور، اضافه كرد: امروز هیچ نیازی به اعزام بیمار به خارج از كشور نداریم و برای ارائه خدمات، به بیرون از كشور دست دراز نمی نماییم. وی با اشاره به اینكه طرح تحول نظام سلامت موفقیت های زیادی در توسعه زیرساخت های حوزه سلامت خصوصاً در مناطق محروم و مرزی داشته است، افزود: منتقدان منصف، انتقاداتی به طرح تحول سلامت وارد می كنند اما این طرح موفقیت هایی در كاهش پرداختی از جیب مردم، ماندگاری پزشكان در مناطق محروم و توسعه زیرساخت ها داشته است. نمكی اشاره كرد: هدف ما این است كه بجای ایجاد بخش های ویژه در بیمارستان ها، بر كنترل و پیش گیری از بیماری های غیر واگیر تمركز نماییم كه اجرای طرح بسیج ملی كنترل فشار خون، نمونه ای از آن است كه مشاركت بسیار خوبی برای این طرح شكل گرفته است، بدین سبب باید كاری نماییم كه بیمار پرفشاری خون از بیماری خود باخبر شود و تحت مراقبت و درمان قرار گیرد. وزیر بهداشت افزود: با هزینه ایجاد یكی دو تخت بیمارستانی در بخش های ویژه می توانیم مردم حداقل یك یا دو استان را از وجود این بیماری آگاه نماییم تا انسان های مولد كه برای كشور خلق ثروت می كنند، حفظ شوند. نمكی با اشاره به وجود تنش ها و چالش های اداره بیمارستان ها، اظهار داشت: بنده شب و روز برای رفع این مشكلات غصه می خورم، اما اهل جنجال آفرینی نیستم و حتما با منطق و استدلال، امور و مسائل را پیگیری می كنم. اما از هفته های آینده، ۱۰ هزار میلیارد تومان مطالبات وزارت بهداشت از سازمان تأمین اجتماعی، به صورت نقدی و نه اوراق، پرداخت می شود تا گشایشی در كار بیمارستان ها ایجاد شود. وزیر بهداشت خطاب به رؤسای بیمارستان ها، اظهار داشت: بدانید بنده بعنوان وزیر بهداشت بی وقفه در تلاش هستم تا مشكلات نظام سلامت را برطرف كنم، اما بیمارستانی كه ۵۰۰ میلیارد مطالبه دارد با وجود مدیری صبور، دلسوز و مهربان، اداره می شود و به وزیر رفاه گفتم نمی دانید چه گوهرهای نازنینی در وزارت بهداشت به مردم خدمت می كنند. حداقل مطالبات ۱۷ ماهه ما را پرداخت كنید كه رئیس جمهور به شدت دستور پیگیری داد و در این زمینه كمیته سه نفره تشكیل و مسئول حل این مشكلات است. وی، یكی از اشكالات نظام سلامت و بیمارستان ها را كمبود نیروی انسانی دانست و اضافه كرد: پیگیری های لازم برای ستاندن مجوز استخدام ۲۰ هزار نفر در وزارت بهداشت انجام شد و برای بكارگیری ۱۰ هزار نفر از آنها بزودی آگهی منتشر خواهد شد و ۱۰ هزار نفر دیگر نیز در نیمه دوم سال، استخدام می شوند.

وزیر بهداشت به ایجاد تخت های بیمارستانی در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: ساختار و شیوه پرداختی به نیروهای جدید استخدامی از محل درآمدهای اختصاصی نخواهد بود بلكه از محل بودجه عمومی تأمین می شود. البته امسال یكی از سخت ترین سال های بعد از انقلاب است كه كار را برای مدیران سخت و دشوار می كند چون امسال، سال درآمدهای نامعلوم و هزینه های كاملاً معلوم است.


منبع:

1398/03/28
13:45:48
5.0 / 5
4491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی