معاون كل وزارت بهداشت:

هزینه های فقرزای سلامت ۵۱ صدم درصد كاهش یافته است

هزینه های فقرزای سلامت ۵۱ صدم درصد كاهش یافته است به گزارش روان ما معاون كل وزارت بهداشت اظهار داشت: هزینه های فقرزای سلامت قبل از اجرای طرح تحول سلامت، ۸۳ صدم درصد بود اما حالا ۵۱ صدم درصد كاهش یافته است.به گزارش روان ما به نقل از مهر، ایرج حریرچی ظهر شنبه در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشكی خراسان شمالی، اظهار نمود: یكی از معیارهای نظام سلامت، محافظت مالی از مردم در مقابل هزینه های ناشی از بیماری است كه در این رابطه میزان پرداختی از جیب مردم از ۵۸ درصد به ۳۵ درصد رسیده است.
حریرچی اضافه كرد: خانواده ای كه ۴۰ درصد درآمد خویش را صرف بهداشت و درمان كند، گرفتار هزینه های كمر شكن و فقر زا شده است.
وی خاطرنشان كرد: بر مبنای طرح پوشش همگانی سلامت تمام مردم باید خدمات ضروری پنج گانه را بدون تبعیض نژادی، جنسیتی و مكانی دریافت نمایند.
معاون كل وزارت بهداشت با اشاره به اینكه سال قبل به صورت متوسط هر نفر ایرانی در ماه یك نوبت به مراكز بهداشتی مراجعه نموده، اظهار داشت: هدف وزارت بهداشت افزایش رضایت مندی مردم و پاسخگویی به مسائل و عرضه سلامت با هزینه كم است.
حریرچی عنوان كرد: انتظار می رود كه دانشگاه علوم پزشكی خراسان شمالی ۸۵ درصد از خدمات پزشكی را به داخل استان آورده و به مردم عرضه نماید.

1398/04/03
14:18:38
5.0 / 5
4334
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی