آیا قهوه می تواند با چاقی مبارزه كند؟

آیا قهوه می تواند با چاقی مبارزه كند؟ روان ما: دانشمندان كشف كرده اند كه نوشیدن یك فنجان قهوه می تواند بدن را در مبارزه با چربی قهوه ای تحریك كند و با چاقی و دیابت روبرو شود.sciencedaily: بافت چربی قهوه ای(BFT) شناخته شده بعنوان چربی قهوه ای یكی از دو نوع چربی در بدن انسان و سایر پستانداران است. در ابتدا فقط به نوزادان و پستاندارانی كه به خواب زمستانی می رفتند نسبت داده می شد. در سال های اخیر كشف شد كه بزرگسالان نیز می توانند چربی قهوه ای داشته باشند. وظیفه اصلی آن تولید حرارت در بدن با سوختن كالری است. (برخلاف چربی سفید كه در نتیجه ذخیره كالری اضافی در بدن است.)
در نتیجه افرادی كه شاخص توده بدنی(BMI) پایین دارند مقدار چربی قهوه ای در آنها بیشتر است.
به گفته پروفسور Michael Symonds از دانشگاه پزشكی ناتینگهام: «چربی قهوه ای متفاوت با سایر چربی های بدن عمل می كند و اغلب در پاسخ به سرما با سوزاندن قند و چربی سبب گرم شدن بدن می شود. افزایش فعالیت آن موجب بهبود قند خون و سطح چربی در خون می شود و با سوزاندن كالری اضافی سبب كاهش وزن نیز می شود. با این وجود تابحال روش قابل قبولی برای تحریك فعالیت آن یافت نشده بود.
تیمی تحقیقاتی با مطالعاتی بر روی سلول های بنیادی اثبات تحریك پذیر بودن كافئین بر روی چربی قهوه ای كردند.
برای پیدا كردن منابع چربی قهوه ای در بدن، آنها از یك روش تصویر برداری حرارتی استفاده كردند كه به تیم در تشخیص بافت چربی قهوه ای و حرارت آزاد شده ناشی از آن كمك كرد. بگفته پروفسور Symonds بعد از نوشیدن قهوه، در حوالی گردن كه بیشترین میزان بافت چربی در آنجاست، افزایش فعالیت و تحریك چربی قهوه ای مشاهده شد. پس می توان از قهوه بعنوان یك تحریك كننده چربی قهوه ای نام برد كه می تواند نقش بسزایی در كاهش وزن داشته باشد.


منبع:

1398/04/17
15:06:11
5.0 / 5
5335
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , تولید , چاقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی