داروی خوراكی درمان سرطان پروستات روانه بازار شد

داروی خوراكی درمان سرطان پروستات روانه بازار شد به گزارش روان ما داروی خوراكی «براتیگا» نسل جدید هورمون درمانی سرطان پروستات، توسط داروسازی دكتر عبیدی تولید و روانه بازار شد.پروستات دومین سرطان شایع در مردان است و هورمون درمانی یكی از طریق های شناخته شده در كنترل این سرطان است. داروسازی دكتر عبیدی در جهت تامین سلامت جامعه، شیوه نوین درمان این بیماری را با تولید و عرضه مولكول ابیراترون با نام «براتیگا» عرضه كرده است. مولكول ابیراترون توسط اداره نظارت بر غذا و داروی امریكا(FDA) و آژانس دارویی اروپا (EMA) به تایید رسیده است.
درمان سرطان پروستات با عمل جراحی، پرتو درمانی، ایمونوتراپی و شیمی درمانی انجام می شود كه روش های درمانی از این دست عوارضی چون بی اختیاری ادراری و ناتوانی جنسی را به همراه دارد و بر كیفیت زندگی فرد مبتلا تاثیر می گذارد.
«براتیگا» داروی نسل جدید هورمون درمانی سرطان پروستات است كه با دریافت مجوزهای لازم از سازمان غذا و داروی كشور توسط داروسازی دكتر عبیدی تولید و روانه بازار شده است و به صورت قرص خوراكی روكش دار مورد مصرف قرار می گیرد. خوراكی بودن این دارو سبب سهولت در مصرف و تسریع روند درمان بیماری می شود.
از خصوصیت های داروی هورمون درمانی «براتیگا» ارتقاء سطح كیفی زندگی بیمار است. چونكه مشكلات و عوارضی كه در سایر شیوه های درمانی این بیماری وجود دارد در هورمون درمانی «براتیگا» كمتر دیده می شود.
هورمون درمانی نقش مهمی در كنترل سرطان پروستات دارد. چونكه سرطان پروستات پس از مدتی به هورمون درمانی اولیه مقاومت نشان داده است و باردیگر آغاز به رشد می كند. در این شرایط بهترین دارو برای درمان سرطان پروستات تجویز داروی «براتیگا» بعنوان نسل جدید داروهای هورمون درمانی است.

علت سرطان پروستات مشخص نمی باشد. اما تغییر در DNA سلول می تواند علتی برای وجود سرطان پروستات باشد كه این تغییرات نسل به نسل منتقل می شود و سبك زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد. نوع رژیم غذایی در مبتلا شدن به این بیماری اثرگذار است. چاقی، سیگار و استفاده از گوشت قرمز و غذاهای پرچرب ریسك مبتلا شدن به سرطان پروستات را زیاد می كند.
سرطان پروستات اغلب از راه كشف اتفاقی افزایش غیر طبیعی PSA تشخیص داده می شود و در موارد پیشرفته تر تكرر و سوزش ادرار و در مراحل بسیار پیشرفته به صورت درد در ناحیه كمر و یا استخوان ها دیده می شود. برای تشخیص این بیماری لازم است از سن 50 سالگی و حتی زودتر تست های تشخیص سرطان پروستات صورت گیرد.
لازم به توضیح است داروی خوراكی «براتیگا» در داروخانه های تخصصی سراسر كشور موجود است كه با نسخه پزشك قابل تهیه می باشد.
برای مصرف دارو با پزشك مشورت نمایید. همینطور اطلاعات بیشتر درباره این محصول همچون عوارض جانبی و موارد منع مصرف در وب سایت داروسازی دكتر عبیدی در دسترس می باشد.
2121

1398/05/07
21:24:33
5.0 / 5
5013
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی