روابط عمومی سازمان تداركات پزشكی اطلاعیه داد؛

جزئیات احضار رئیس سازمان تداركات پزشكی

جزئیات احضار رئیس سازمان تداركات پزشكی روان ما: به دنبال احضار رئیس سازمان تداركات پزشكی، روابط عمومی این سازمان در اطلاعیه ای بر ضرورت پرهیز از انتشار شایعات تاكید نمود.


به گزارش روان ما به نقل از مهر، در این اطلاعیه آمده است: بامداد روز یك شنبه ۲۷ مرداد، ماموران با حضور در دفتر رئیس سازمان تداركات پزشكی از وی خواسته اند برای پاسخ به سوالات و ابهامات موجود درباب یكی از پرونده های مربوط به واردات یك نوع داروی مورد نیاز كشور آنها را همراهی كند.
بر اساس آنچه تابحال به پیگیری های واحد حقوقی سازمان تداركات پزشكی اعلام شده، این مساله در رابطه با خرید و واردات داروی گلوكانتیم می شود كه دارویی مهم در درمان بیماری لیشمانیوز (سالك) است.
پیش از این نیز در فضای مجازی، شبهاتی در این مورد طرح شده بود كه سازمان تداركات پزشكی در ۲۸ خرداد ۹۸ در اطلاعیه ای، توضیحاتی جامع را در باره آنرا ارائه كرده است. در اطلاعیه این سازمان اعلام شده بود كه واردات این دارو بعد از نایاب شدن، در دو محموله و با درخواست و تقاضای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و سازمان غذا و دارو جهت كنترل بحران اپیدمی سالك در مراكز بهداشتی_درمانی كشور انجام شده بود. حالا سوژه واردات این دارو از طرف نهادهای مسئول در حال بررسی است و برای یكی از مراجع واردات این دارو یعنی سازمان تداركات پزشكی و رئیس فعلی آن قرار وثیقه تعیین شده است. سازمان تداركات پزشكی با تاكید بر این نكته كه احتمال بروز مشكلات و سوءتفاهم در هر مجموعه ای وجود دارد، تصریح می كند كه همه ما تابع قانونیم و برای روشن شدن موضوع، حداكثر همكاری با دستگاه های رسیدگی كننده در این زمینه صورت خواهد گرفت. داوری، اعلام نظر و تصمیم گیری نهایی همراه با رعایت عدالت و شفافیت در این زمینه تنها بر عهده مراجع قانونی می باشد. پس هرگونه گمانه زنی و اظهار نظر در این مقطع، غیرمسئولانه و خارج از انصاف و قانون است و باید تا رسیدگی كامل، شفاف و نهایی به این موضوع، صبر و آبروی افراد را حفظ كرد. سازمان تداركات پزشكی هلال احمر ضمن قدرشناسی از اهالی رسانه كه با حساسیت اخبار مربوط به این سازمان را پیگیری می كنند، باردیگر یادآوری می كند پاسخ گویی را وظیفه خود می داند، اما تا زمان اعلام دستگاه های مسئول از انتشار جزئیات بیشتر در این زمینه معذور است.


منبع:

1398/05/29
14:48:29
5.0 / 5
4800
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی