معاون وزیر بهداشت تاكید كرد؛

مدیریت هزینه های طرح تحول سلامت

مدیریت هزینه های طرح تحول سلامت به گزارش روان ما معاون درمان وزارت بهداشت، بر ضرورت بازنگری طرح تحول سلامت با اولویت مدیریت هزینه ها، تصریح كرد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، دكتر قاسم جان بابایی در جلسه تخصصی مدیریت هزینه ها در حوزه درمان كشور، اظهار داشت: بازنگری اثربخش طرح تحول نظام سلامت و عرضه نظرات كارشناسی شده با اولویت مدیریت هزینه ها در حوزه درمان دستور جلسه این نشست است.
وی اضافه كرد: كارگروه های تخصصی برای هر یك از بسته های خدمتی برنامه تحول نظام سلامت با حضور معاونین درمان دانشگاهها برگزار، نظرات و پیشنهادات اولیه دریافت شد و مورد بررسی قرار گرفت.
جان بابایی ادامه داد: معاونت درمان وزارت بهداشت با تدوین پروتكل و گایدلاین ها در خدمات پر هزینه با همكاری انجمن های تخصصی و ابلاغ و استقرار آنها در مسیر درستی برای مدیریت هزینه های درمان گام برداشته است، این پروتكل ها بر مبنای منابع كشور در حال تدوین است.
وی اضافه كرد: یكی دیگر از اقدامات مد نظر برون سپاری برخی خدمات است كه هم اكنون مشغول بررسی ابعاد آن هستیم. در ادامه، دكتر علی اكبر حق دوست معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت، اظهار داشت: نمره كارایی نظام سلامت كشور ما در سطح بین المللی ۷۰ از ۱۰۰ است. وی اضافه كرد: باید برای ارتقاء كارایی و كیفیت خدمات سلامت كوشش كرد. حق دوست ادامه داد: می توان از ساده ترین روش ها برای كنترل هزینه اثربخش شروع كرد، اما باید مراقب بود كه هر گونه اصلاح و مداخله ای، منجر به افزایش پرداخت از جیب مردم نشود. معاون وزیر بهداشت، اظهار داشت: آن مداخلاتی باید مطرح گردد كه بیشترین اثر را در افزایش بهره وری بدون فشار به مردم را داشته باشد. امید است بهترین مداخلات برای ارتقاء كارایی و اثربخشی حوزه درمان و سلامت كشور تبیین و اجرایی گردد.
 

1396/09/04
22:34:37
5.0 / 5
4742
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی