سرپرست بخش درد بیمارستان فوق تخصصی محك؛

طب تسكینی گاهی یك اجبار برای درمان است

طب تسكینی گاهی یك اجبار برای درمان است به گزارش روان ما سرپرست بخش درد بیمارستان فوق تخصصی محك، اظهار داشت: در بیشتر مواقع كودكان مبتلا به سرطان به انجام مراقبت های تسكینی بلندمدت در منزل نیاز دارند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، علی نادری، در یادداشتی نوشت: بیماری سرطان در مواردی با درد و عوارض جانبی شدید عجین است و گاهی شدت درد تا جایی پیش می رود كه بیمار و پزشك نمی توانند بدون كاستن از آن روند درمان را طی كنند و كوشش برای كاهش از درد بر درمان بیماری مقدم می شود. برای مثال امكان دارد كودك مبتلا به یكی از انواع سرطان به علت عوارض و دردهای ناشی از بیماری توان انجام سایر فعالیت های زندگی را از دست داده و بنابراین به مرحله ای از ناراحتی و پریشانی برسد كه انگیزه خود برای مبارزه را از دست دهد یا به دیگر رفتارهای واكنشی نظیر غذا نخوردن یا خشم روی می آورد.
تیم درمانگر در رأس آن پزشك فوق تخصص سرطان كودكان با همراهی تیم درمانگر (متخصص كنترل درد، روان شناس و مددكار اجتماعی) با سایر روش های مدیریت درد نسبت به كاهش درد و برگشت كودك به روند درمان تلاش می كند.
بخش درد در بیمارستان فوق تخصصی سرطان كودكان محك، نخستین بخش درد و مراقبت های تسكینی و حمایتی كودكان در سراسر كشور است كه با تشخیص و انجام متناسب ترین روش های طب تسكینی به صورت سرپایی و بستری به عرضه خدمات به كودكان مبتلا به سرطان در تمام مراحل درمان می پردازد. در بیشتر مواقع كودكان به انجام مراقبت های تسكینی بلندمدت در منزل نیاز دارند كه در این موارد هم سایر امكانات درمانی و آموزش های لازم برای انجام این مهم به صورت مجانی در اختیار خانواده قرار خواهد گرفت.
دسترسی كودك مبتلا به سرطان و خانواده های ایشان به انواع روش های مراقبت های تسكینی از قبیل جسمی، روحی و روانی یكی از نیازهای اساسی درمان بیماری به حساب می آید و بهتر آن است كه در اسرع زمان در اختیار ایشان قرار گیرد.

1398/07/19
19:34:02
5.0 / 5
4195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی