رئیس بیمارستان ۱۵ خرداد مطرح كرد؛

جزئیات عمل جراحی ۷ ساعته پیوند انگشت شست

جزئیات عمل جراحی ۷ ساعته پیوند انگشت شست روان ما: طی یك عمل جراحی پیچیده و موفقیت آمیز در بیمارستان 15 خرداد، مردی كه هنگام كار در نجاری انگشت شست خودرا از دست داده بود، با پیوند انگشت دوم پا به دستش، باردیگر سلامت خودرا به دست آورد.


به گزارش روان ما به نقل از مهر، مسعود یاوری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، با اشاره عمل موفقیت آمیز پیوند انگشت دوم پا به شست دست در بیمارستان ۱۵ خرداد دانشگاه اظهار نمود: بیمار مرد ۲۶ ساله ای بود كه طی كار با دستگاه های نجاری انگشت شست خودرا از دست داده بود.
رئیس بیمارستان ۱۵ خرداد با اشاره به انجام ناموفق عمل پیوند شست دست این بیمار در بیمارستان دیگری، توضیح داد: این دفعه انگشت دوم پا به انگشت شست دست بیمار با موفقیت پیوند داده شد.
فلوشیپ جراحی دست دانشگاه اظهار داشت: طی یك عمل جراحی تیمی و پیچده هفت ساعته این عمل پیوند انجام شد.
وی افزود: مهم ترین خاصیت كه این عمل را پیچیده تر می كند، آناتومی پیچیده انگشت، در نظر گرفتن طول مناسب، ترمیم شریان وریدی و جایابی عصب هاست.
یاوری در پاسخ به این پرسش كه چرا انگشت دوم پا پیوند زده شده است، اظهار نمود: انگشت شست پا یكی از مهم ترین بخش های پاست كه خیلی از فعالیت ها در گام نخست با تاكید بر این انگشت انجام می شود، بدین سبب بهترین و منطقی ترین گزینه انگشت دوم است.
وی با بیان این كه ۵۰ درصد قابلیت های دست انسان به وسیله شست او انجام می شود، لزوم انجام این پیوند را یادآوری كرد.
این استاد دانشگاه با اشاره به عوارض كلی پیوند انگشت، اشاره كرد: نداشتن حس مناسب، خشكی مفصل و یا موفقیت آمیز نبودن عمل پیوند می تواند همچون عوارض این عمل باشد.
یاوری درانتها اظهار داشت: عمل پیوند انگشت دوم پا به شست این بیمار با موفقیت كامل انجام و بیمار با حال عمومی بسیار مناسبی از بیمارستان مرخص شد.


منبع:

1398/09/25
23:37:10
5.0 / 5
4500
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی