یافته جدید تحقیقاتی؛

مبارزه با تومور مغزی به كمك ویروس ابولا

مبارزه با تومور مغزی به كمك ویروس ابولا به گزارش روان ما طبق نتایج یك تحقیق جدید، ویروس ابولا می تواند برای مقابله با تومور مغزی مرگبار معروف به گلیوبلاستوما استفاده گردد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، «آنتونی ون دین پول»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه یِل آمریكا، در اینباره می گوید: «ما متوجه شدیم یكی از مرگبارترین ویروس های جهان در درمان یكی از مرگبارترین سرطان های مغز مفید است.»
برخلاف سلول های عادی، درصد بزرگی از سلول های سرطانی فاقد توانایی ایجاد واكنش ایمنی سالم ضد مهاجمانی نظیر ویروس ها هستند. از اینرو محققان به فكر استفاده از ویروس ها برای مقابله با انواع سرطان ها برآمدند.
محققان در مطالعات آزمایشگاهی مشاهده نمودند این ویروس ها می توانند بدون صدمه به بیماران، سلول های سرطانی را هدف قرار دهند.
محققان در این مطالعه از ویروس حاوی یكی از ژن های بدست آمده از ویروس ابولا معروف به MLD (گلیكوپروتئین با دامنه خطی مخاطی) استفاده كردند. MLD نقش اصلی را در مخفی نگه داشتن ابولا از سیستم ایمنی ایفا می كند.
محققان این ویروس را به مغز موش های مبتلا به گلیوبلاستوما تزریق كردند و دریافتند MLD به طورهدفمند تومورهای مغزی را هدف قرار داده و آنها را نابود می كند.
محققان معتقدند شاید بتوان با استفاده از چنین ویروسی در كنار جراحی، تومور مغزی را نابود كرد و از عود مجدد این بیماری پیشگیری نمود.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاكید دارند.
 


منبع:

1398/12/03
15:14:27
5.0 / 5
4274
تگهای خبر: بیمار , بیماری , جراحی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی