موهبتی در گزارش روان ما:

نگران عدم پرداخت ۱۶۶۰ میلیارد تومان هستیم

نگران عدم پرداخت ۱۶۶۰ میلیارد تومان هستیم به گزارش روان ما مدیر عامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: علیرغم پیگیری های انجام شده تابحال ۱۶۶۰ میلیارد تومان كه هفته گذشته رئیس سازمان برنامه و بودجه از تخصیص آن اطلاع داده بود، پرداخت نشده است.طاهر موهبتی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تخصیص اعتبار از جانب سازمان برنامه و بودجه تصریح كرد: پنجشنبه هفته گذشته سازمان برنامه و بودجه اعلام نمود كه ۱، ۶۶۰ میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت پرداخت می كند اما متأسفانه تابحال علیرغم پیگیری های انجام شده، این اعتبار پرداخت نشده است.
وی با اشاره به اینكه نگران عدم پرداخت از جانب سازمان برنامه و بودجه هستیم، اظهار داشت: با وجود آنكه در ماه پایانی سال قرار داریم اما هنوز ۳۰ درصد از اعتبارات ما كه حدود ۴ میلیارد تومان می شود، پرداخت نشده است.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت اضافه كرد: به محض آنكه ۱، ۶۶۰ میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت پرداخت گردد، می توانیم طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت، آنرا میان مراكز طرف قرارداد توزیع نماییم و تمام برنامه ریزی های لازم در این خصوص انجام شده است.
موهبتی خاطرنشان كرد: علاوه بر این مبلغ، ۲، ۲۳۰ میلیارد تومان هم طلب داریم كه هنوز پرداخت نشده درحالی كه ما در بخش سلامت مكلف هستیم خدمات مناسبی به بیمه شدگان عرضه دهیم.
وی اظهار داشت: عرضه دهندگان خدمت به ما كه شامل مراكز دولتی و خصوصی هستند، مبالغ زیادی را از ما طلب دارند كه بخشی مربوط به سال ۹۷ و قسمتی دیگر مربوط به سال جاری است و آنها حق دارند چون كه علیرغم دریافت مطالباتشان، مشغول عرضه خدمات به مردم هستند.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت تاكید كرد: طی سال های گذشته و سال جاری مدیریت منابع خوبی را انجام داده ایم و دیگر امكان مدیریت بیشتر از این وجود ندارد بنابراین عدم تخصیص و پرداخت اعتبار لازم، ما را گرفتار مشكل خواهد نمود.
وی در مورد اقدامات لازم برای مقابله با ویروس كرونا در بین بیمه شدگان هم اظهار داشت: در مراكز دولتی تحت پوشش بیمه سلامت ۹۰ درصد تمامی هزینه ها از آزمایش گرفته تا سایر اقدامات لازم برای مقابله با ویروس كرونا مجانی است اما دولت هنوز اعتباری در این خصوص به ما نداده است.

1398/12/15
19:29:07
5.0 / 5
3523
تگهای خبر: بیمه , خدمات , سلامت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی