نایب رییس مجلس خبر داد:

پاسخ رهبر انقلاب به لاریجانی درباره ریاست ستاد مقابله با كرونا

پاسخ رهبر انقلاب به لاریجانی درباره ریاست ستاد مقابله با كرونا روان ما: نایب رئیس مجلس اظهار داشت: مقام معظم رهبری در پاسخ به پیشنهاد رئیس مجلس برای ریاست جهانگیری بر عملیات و ستاد مقابله با بحران كرونا فرمودند كه شخص رئیس جمهور باید این مسئولیت را عهده دار شوند.


به گزارش روان ما به نقل از صدا و سیما مسعود پزشكیان در برنامه گفت و گوی ویژه خبری سه شنبه شب شبكه دو سیما اظهار داشت: روز گذشته در جلسه ای كه نمایندگان با وزیر بهداشت داشتند از جزئیات و چند و چون ابعاد كرونا و مبتلایان به آن در كشور اطلاعاتی به دست آمد.

او افزود: بعد از اختتام جلسه، رئیس مجلس باتوجه به ابعاد شناسایی و مطرح شده در جلسه، نامه ای به مقام معظم رهبری نوشته و ارسال كردند. محتوای نامه در نگاه اجمالی این بود كه ریاست ستاد مقابله با بحران كرونا را باید فرد دیگری به غیر از وزیر بهداشت عهده دار شود و برای این كار معاون اول رئیس جمهور پیشنهاد شده بود، اما مقام معظم رهبری در پاسخ به این پیشنهاد فرمودند، خود شخص رئیس جمهور باید ریاست عملیات و ستاد مقابله با بحران كرونا را عهده دار شوند.

پزشكیان اشاره كرد: ارزیابی مجلس درباب نوع مقابله با كرونا به شكلی است كه از روز اول هم معتقد بودیم باید قم قرنطینه شود و روند مقابله با قاطعیت پیش می رفت تا از شیوع و پخش ویروس در كشور جلوگیری به عمل می آمد، حاكمیت جامعه نباید اجازه دهند ناقلین ویروس به راحتی در جامعه تردد نمایند. این همان كاری است كه چین در قبال ویروس كرونا انجام داد.

پزشكیان به وظیفه دولت در خصوص حضور تمام قد در شرایط كنونی اشاره نمود و اضافه كرد: نباید شاهد آن باشیم كه پرستاران و پزشكان با تمام وجود تلاش كنند و بعد فردی از بدنه دولت بگوید در شرایط تحریمی هستیم و فلان چیز كم است، باید همه وزارتخانه ها با تمام قدرت پای كار باشند.

نایب رییس مجلس اظهار داشت: باتوجه به آلوده بودن ۲۲ نفر از نمایندگان از تعداد ۱۰۰ نفر تست شده احتمالاً اگر از همه نمایندگان تست كرونا گرفته می شد حدود ۶۰ نفر مبتلا به كرونا شناسایی می شد پس اصلاً صلاح نبود كه مجلس باز بماند.

پزشكیان اشاره كرد: در شرایط كنونی دولت باید با تمام وجود در صحنه حاضر شود و نباید تنها یك وزیر اندر خم تامین مالی برای تهیه ماسك و دستكش باقی بماند.

پزشكیان درباب جزئیات جلسه روز گذشته وزیر بهداشت و نمایندگان مجلس اظهار داشت: به وزیر بهداشت اجازه استخدام ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جهت رسیدگی به مبتلایان را نداده اند حتی تامین مالی هم صورت نمی پذیرد، این دولت چطور می خواهد با بحران كرونا روبرو شود. در شرایط فعلی حتی اقتصاد كشور هم دستخوش لطمه شده است اسم این سبك از مدیریت دولت، مدیریت اشتباه است.منبع:

1398/12/22
23:38:32
5.0 / 5
3586
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی