یك متخصص مغز و اعصاب؛

اضطراب شدید را با كرونا اشتباه نگیرید

اضطراب شدید را با كرونا اشتباه نگیرید روان ما: یك متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینكه علایم اضطراب شدید با ویروس كرونا شباهت دارند، اظهار داشت: در اضطراب های شدید ممكنست افراد به اشتباه تصور كنند كه به كرونا مبتلا شده اند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، حسین آقامیری، با اشاره به اینكه اضطراب و استرس در شرایط بحرانی امری طبیعی است اظهار نمود: از زمان شیوع پاندمی ویروس كرونا افراد زیادی با علایم شدید تنگی نفس به مراكز درمانی با تصور اینكه به كرونا مبتلا شده اند مراجعه می كنند.
وی با اعلان اینكه تنگی نفس علل مختلف دارد، اضافه كرد: تنگی نفس می تواند به سبب ابتلاء به بیماری های ویروسی نظیر كرونا باشد و یا به دنبال استرس ناشی از ابتلاء به بیماری ایجاد شود.
فلوشیپ درمان سكته های مغزی توضیح داد: تنگی نفس ناشی از كرونا، دائمی است و با فعالیت بیشتر می شود و علایم همراه با این تنگی نفس تب، سرفه های خشك و درد بدن است.
آقامیری با اعلان اینكه تب از علایم كرونا است، اشاره كرد: این مساله كه فردی گرفتار تب می شود و یا احساس گرما یا داغی شدید در بدن دارد كاملاً متفاوت می باشد.
وی اضافه كرد: بالا رفتن تب صرفاً به معنای بالا بودن درجه حرارت بدن است كه باید با دماسنج تشخیص داده شود بدین سبب مردم هر گُرگرفتگی یا احساس داغی را به منزله ابتلاء به كرونا یا بالا رفتن دمای بدن تلقی نكنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، اشاره كرد: تنگی نفس در افرادی كه این روزها استرس های شدید ناشی از ابتلاء به كرونا را تجربه می كنند یا قبل از این نیز به این بیماری گرفتار بوده اند، با انجام فعالیت ذهنی و جسمی بهتر می شود در صورتیكه در افراد مبتلا به ویروس كرونا با فعالیت و یا حتی راه رفتن این تنگی نفس هر لحظه بیشتر می شود.
وی اظهار داشت: تنگی نفس هایی كه به صورت حمله های ناگهانی باشد، بطوریكه فروكش كرده و باردیگر بعد از مدتی به وجود می آید، به احتمال زیاد ناشی از اضطراب و استرس است و به ویروس كرونا ربطی ندارد.
این متخصص مغز و اعصاب، به افرادی كه گرفتار علایم اصلی كرونا یعنی تب، تنگی نفس مداوم با سرفه های خشك شدید، می شوند سفارش كرد با شماره ۴۰۳۰ تماس گرفته و به سفارش ها توجه نمایند و در صورت بیشتر شدن علایم با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی به بیمارستان مراجعه نموده و تحت درمان قرار بگیرند.


منبع:

1399/01/25
16:25:32
5.0 / 5
3078
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی