آیا باید تمامی خریدها را به علت كرونا ضدعفونی و شسته شود؟

آیا باید تمامی خریدها را به علت كرونا ضدعفونی و شسته شود؟ به گزارش روان ما هم اكنون هیچ مدركی در خصوص انتقال COVID-۱۹ (كرونا) توسط مواد غذایی وجود ندارد. بزرگترین خطر هنگام خرید این محصولات است كه در فروشگاه و در كنار سایرین قرار دارید.


آیا باید پلاستیك خریدها و مواد غذایی را تا ۳ روز در جایی دیگر نگه داشت؟
این سوال واقعا مسخره است، واقعا می خواهید تا ۳ روز شیر، بستنی و غذای دلخواه خویش را در خارج از خانه نگه دارید؟ همینطور این مورد نتایج ایمنی غذایی بسیاری را به همراه دارد و امكان دارد سبب فاسد شدن غذا شود.
آیا باید تمامی مواد غذایی و خریدها را جداگانه ضدعفونی كرد؟
این سوال هم از نظر علمی معنا ندارد. اگر نگران چنین موضوعی هستید، پیش از خوردن دستان خویش را بشویید. شستن مواد تازه با صابون؟ لزوما نباید برای شستن محصولات غذایی از صابون استفاده نمود. صابون برای شست و شوی مواد غذایی بخصوص مواد تازه ساخته نشده و امكان دارد سبب اسهال و استفراغ شود. سفارش های جدید بخصوص از جانب FDA می گوید مواد غذایی تازه را تنها با آب سرد بشویید.
آیا كیسه های پلاستیكی خطرناك هستند؟
بسیاری از افراد از كیسه های پلاستیكی باردیگر استفاده می نمایند كه یكی از بهترین روش ها برای پیشگیری از تولید و مصرف بیش از اندازه پلاستیك است. در حالیكه از نظر نظریه امكان دارد كه این كیسه ها دارای ویروس كرونا باشند كه خودش یك تهدید بزرگ بشمار می رود، بهترین روش برای اطمینان از پیشگیری از شیوع این ویروس، نگهداری آنها در ماشین و استفاده مجدد به هنگام فروشگاه رفتن است. همینطور می توان برای اطمینان بیشتر آنها را شسته و نگهدارید.
برای كاهش احتمال و ریسك مبتلا شدن به كرونا چه اقداماتی میتوان انجام داد؟
بسیاری از فروشگاه ها در حال عرضه مواد ضدعفونی كننده به مشتریان و همینطور ضدعفونی چرخ های خرید هستند. یكی از طریق های مناسب برای پیشگیری، تهیه یك فهرست از مواد مورد نیاز و خریدن آنها و به سرعت خارج شدن از فروشگاه است. فاصله ایمن (۲متر) را به هنگام خرید رعایت كنید و مدام دست ها را با مواد ضدعفونی كننده بشویید. sciencealert ۲۱۲۱

1399/01/26
23:54:06
5.0 / 5
3646
تگهای خبر: تولید , محصول , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی