آیا كرونا بر روی كاغذ باقی می ماند؟ چرا ریسك مبتلاشدن بوسیله روزنامه به ویروس كمتر است؟

آیا كرونا بر روی كاغذ باقی می ماند؟ چرا ریسك مبتلاشدن بوسیله روزنامه به ویروس كمتر است؟ روان ما: هم اكنون معین نمی باشد چه مدت ویروس COVID-19 میتواند بر روی اشیاء و سطوح زنده باقی بماند. بگفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) هنوز این مساله دقیقا معین نمی باشد اما بنظر می رسد مانند سایر ویروس های كرونا (تاجی شكل) رفتار كند.مطالعات اولیه نشان میدهد که این ویروس می تواند برای چندین ساعت تا چند روز بر روی سطوح مختلف بماند. البته این مساله می تواند باتوجه به شرایط مختلف سطح (تفاوت در نوع، دما و یا رطوبت) متفاوت باشد. WHO سفارش می کند که اگر نگران آلوده بودن سطحی هستید، آنرا با بهره گیری از یک محلول ضدعفونی تمیز کنید تا ویروس ها از بین بروند و سپس دستان خودرا با یک دستمال الکلی تمیز یا با صابون بشویید.

آیا کرونا بر روی کاغذ باقی می ماند؟
دانشمندان و متخصصان سلامت تایید نموده اند که به سبب وجود جوهر و روند چاپی که روزنامه ها طی می کنند، بر روی آنها ویروس COVID-19 وجود نخواهد داشت. ویروس شناس جورج لومونسوف می گوید، روزنامه ها به سبب شیوه و پروسه چاپ، بسیار استریل و عاری از هرگونه ویروسی هستند.
به گفته WHO، احتمال آلوده شدن کالاهای تجاری به ویروس کرونا از طرف فرد آلوده کم است و خطر مبتلاشدن هنگام جا به جایی محصول است که در شرایط و دماهای مختلف قرار گرفته است.


این ویروس چگونه گسترش می یابد؟
WHO می گوید، مردم می توانند از سایر مبتلایان به COVID-19 به آن گرفتار شوند. این بیماری در قطرات و ترشحات کوچک بینی و دهان افراد وجود دارد که به هنگام عطسه یا سرفه به دیگری میتواند منتقل شود. همین طور ممکنست این قطرات بر روی سطوح مختلف فرود آید و در صورت تماس دست فرد با آن جسم و دهان، بینی و چشم خود به بیماری مبتلا می شود. اما بگفته خیلی از افراد و سازمان های بهداشتی، احتمال شیوع و انتقال آن بوسیله مواد غذایی و بسته بندی خیلی کم است. اما هنوز هم این میزان صفر نیست پس باید موارد بهداشتی را در هر صورت رعایت کرد.
edinburghnews.scotsman.com
2121


منبع:

1399/02/26
14:25:12
5.0 / 5
2602
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی