در گزارش روان ما عنوان شد

مهم ترین داروهای مصرفی كرونا

مهم ترین داروهای مصرفی كرونا روان ما: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی ایران، در مورد وضعیت اقلام دارویی بیماران كرونا، توضیحاتی ارائه داد.فاطمه فتحی در گفتگو با خبرنگار مهر، به روند درمان دارویی بیماران کرونا که در سطح بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرش و تحت درمان قرار گرفته اند، اشاره نمود.
وی در پاسخ به این پرسش که هم اکنون وضعیت ذخایر دارویی بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی ایران در چه شرایطی است، اظهار داشت: هم اکنون وضعیت ذخایر دارویی در داروخانه های بیمارستانی تحت پوشش مجموعه مدد خوب است و مهم ترین کمبودهای دارویی هم شامل سوکسینیل کولین و IVIG است.
فتحی در ارتباط با بیشترین نوع داروهای مصرفی بیماران کرونا، اضافه کرد: بیشترین داروهای مصرفی برای بیماران کرونا عبارتند از هیدروکسی کلروکین، IVIG، کلت را KALETRA (لوپیناویر +ریتوناویر)، ریباویرین، سوفوسبوویر (Sofosbuvir)، داکلاتاسویر (Dclatasvir)، آتازاناویر (Atazanavir)، آربیدول (Umifenovir)، اسلتامیویر و آزیترومایسین است.
وی در مورد پلاسما درمانی در سطح بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: پلاسما درمانی و پلاسما فرز به صورت محدود در بیمارستان حضرت رسول (ص) و فیروزگر انجام می شود.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران، در پاسخ به این پرسش که بیماران سرپایی کرونا چه داروهایی دریافت می کنند، اضافه کرد: بیماران سرپایی کرونا، داروهایی همچون «اسلتامیویر»، «هیدروکسی کلروکین»، «آزیترومایسین»، «کوآموکسی کلاو» و «ناپروکسن»، دریافت می کنند.


منبع:

1399/02/31
16:27:27
5.0 / 5
2686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی