آمار جهانی شیوع ویروس كرونا

آمار جهانی شیوع ویروس كرونا روان ما: روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری كووید-19 كه تابحال در 213 كشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها حاکی از آنست که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ در دنیا به ۳۹۸ هزار و ۲۵۶ نفر رسیده و تابحال ابتلای شش میلیون و ۸۵۱ هزار و ۳۴۰ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.
همچنین بنابر تازه ترین آمارها تابحال سه میلیون و ۳۵۱ هزار و ۳۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تابحال بهبود یافته اند.
از میان سه میلیون و ۱۰۱ هزار و ۷۶۱ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان سه میلیون و ۴۸ هزار و ۱۴۳ مورد معادل ۹۸ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۳ هزار و ۶۱۸ مورد معادل دو درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
همچنین از سه میلیون و ۷۴۹ هزار و ۵۷۹ پرنده مختومه بیماران مبتلا به کرونا سه میلیون و ۳۵۱ هزار و ۳۲۳ نفر معادل ۸۹ درصد از موارد بهبود یافته و فقط ۳۹۸ هزار و ۲۵۶ نفر معادل ۱۱ درصد از موارد جان خودرا از دست داده اند.
تاکنون در خیلی از کشورهای درگیر کروناویروس جدید محدودیت های اعمال شده برای کنترل شیوع این عفونت برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم گشته است.
در حالی که تا مدتی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل گشته بود اما این عفونت حالا در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است. این درحالیست که آمریکای جنوبی خصوصاً برزیل به کانون جدیدی برای شیوع این ویروس تبدیل گشته و سازمان جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.
آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است. طبق آخرین آمار شمار قربانیان این کشور از ۱۱۰ هزار نفر عبور کرده است.
از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و انگلیس نیز بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود مختص کرده است.
بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده یک میلیون و ۹۶۵ هزار و ۷۰۸ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۳۹۰ قربانی
۲. برزیل ۶۴۶ هزار و ۶ مبتلا، ۳۵ هزار و ۴۷ قربانی
۳. روسیه ۴۴۹ هزار و ۸۳۴ مبتلا، ۵۵۲۸ قربانی
۴. اسپانیا ۲۸۸ هزار و ۵۸ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۳۴ قربانی
۵. انگلیس ۲۸۳ هزار و ۳۱۱ مبتلا، ۴۰ هزار و ۲۶۱ قربانی
۶. هند ۲۳۶ هزار و ۷۸۱ مبتلا، ۶۶۴۹ قربانی
۷. ایتالیا ۲۳۴ هزار و ۵۳۱ مبتلا، ۳۳ هزار و ۷۷۴ قربانی
۸. پرو ۱۸۷ هزار و ۴۰۰ مبتلا، ۵۱۶۲ قربانی
۹. آلمان ۱۸۵ هزار و ۴۱۴ مبتلا، ۸۷۶۳ قربانی
۱۰. ترکیه ۱۶۸ هزار و ۳۴۰ مبتلا، ۴۶۴۸ قربانی
ایران نیز با ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ مبتلا و ۸۱۳۴ قربانی در رتبه یازدهم لیست جهانی کشورهای درگیر کووید-۱۹ قرار گرفته است.
پس از آن کشورهای فرانسه با ۱۵۳ هزار و ۱۵۵ مبتلا، شیلی با ۱۲۲ هزار و ۴۹۹ مبتلا، مکزیک با ۱۱۰ هزار و ۲۶ مبتلا، عربستان سعودی با ۹۵ هزار و ۷۴۸ مبتلا، کانادا با ۹۴ هزار و ۳۳۵ مبتلا، پاکستان با ۹۳ هزار و ۹۸۳ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۳۰ مبتلا، قطر با ۶۵ هزار و ۴۹۵ مبتلا، بنگلادش با ۶۰ هزار و ۴۹۵ هزار مبتلا و بلژیک با ۵۸ هزار و ۹۰۷ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد مبتلاشدن را تابحال ثبت کرده اند.
همچنین کشورهای هلند، بلاروس، آفریقای جنوبی، سوئد، اکوادور، امارات متحده عربی، سنگاپور، کلمبیا، پرتغال، مصر، سوئیس، کویت، اندونزی، اوکراین، لهستان، ایرلند، آرژانتین، فیلیپین و رومانی بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تابحال ثبت کرده اند و باتوجه به این جدول آماری طی هفته های اخیر تعداد کشورهایی که حالا بالای ۲۰ هزار مبتلا دارند، افزایش یافته است.
منبع:

1399/03/17
14:26:14
5.0 / 5
3115
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی