ایجاد ظرفیت تولید روزانه ۲۰ تن ضدعفونی كننده نانویی در كشور

ایجاد ظرفیت تولید روزانه ۲۰ تن ضدعفونی كننده نانویی در كشور روان ما: تعدادی از محققان یكی از شركت های فناور با تهیه نانو ذرات نقره از شركت های تولیدكننده داخلی موفق به تولید ضد عفونی كننده هایی بر اساس این ذرات همزمان با شیوع ویروس كرونا با ظرفیت تولید روزانه 20 تن شده است.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، وحید اروج پور، مدیر تحقیق و توسعه این شرکت فناور سابقه فعالیت این شرکت را در حوزه مواد پاک کننده دانست و اظهار داشت: در سال ۱۳۹۴ نوعی ژل پاک کننده برای مصارف خانگی تولید کردیم و با شیوع ویروس کرونا و باتوجه به سابقه و تجربه ای که در بخش پاک کننده ها داشتیم، تصمیم گرفتیم که از مواد نانو برای تولید ضدعفونی کننده استفاده نمائیم. بدین جهت با انجام یک پروژه تحقیق و توسعه فرمولاسیون ضدعفونی کننده برپایه نانوذرات نقره را ارائه کردیم.
وی افزود: بر این اساس با خرید نانوذرات نقره از یکی از شرکت های معتبر تولیدکننده داخلی، پروسه تولید با ظرفیت ۲۰ تن ماده ضدعفونی کننده را آغاز کردیم.
اروج پور، با انتقاد از پروسه دریافت مجوز در کشور، اضافه کرد: با علم به اینکه بازار به شدت به مواد ضدعفونی کننده نیاز دارد، انتظار می رود که پروسه دریافت مجوز از سازمان ها تسریع شود، اما در عمل ما با مسیر طولانی برای ستاندن مجوز روبرو بودیم و حتی مجبور به توقف تولید تا دریافت مجوز نیز شدیم. هم اکنون گواهی نانومقیاس برای این ضدعفونی کننده دریافت شده و منتظر نشان سیب سلامت هستیم.
بگفته وی، هر چند که نانو ذرات نقره از تولیدکنندگان داخلی تهیه شده است، اما برای توسعه کسب و کار به دنبال تولید نانوذرات نقره در این شرکت هستند تا در ادامه بتوانند ماده اولیه مورد نیاز برای این ضدعفونی کننده را در داخل این شرکت تولید کنند.
اروج پور از پتانسیل های صادراتی این ضدعفونی کننده آگاهی داد و اظهار داشت: این محصول موفق به برآورده سازی ملزومات استانداردهای جهانی شده است و قابلیت صادرات نیز دارد که می تواند سبب ورود ارز به کشور نیز شود. در شرایطی که خیلی از شرکت های تولیدکننده ضدعفونی کننده به سبب محدودیت دسترسی به الکل با مشکل مواجه بودند، ما موفق به تولید ۱۵ تا ۲۰ تن ضدعفونی کننده نانو شدیم.
به گزارش ستاد نانو، این شرکت با بهره بردن و استفاده از دانش و مهارت نیروهای متخصص، متعهد و مجرب در امتداد توسعه و انتقال فناوری مواد پیشرفته و محصول های مبتنی بر فناوری های شیمیایی موردنیاز کشور تاسیس شد. باتوجه به اقلیم خشک کشور و کمبود آب خصوصاً در زمان شروع طرح، این ایده عنوان شد که بتوان محصول های براق کننده بدنه، لاستیک و داشبورد و شوینده داخلی خودرو بدون استفاده از آب توسعه داده شود. بعد از فاز مطالعاتی بر روی محصول های کشورهایی نظیر آلمان، ایالات متحده و ایتالیا نمونه های تحقیقاتی تولید شد. هم اکنون، پنج محصول تولید انبوه و ۱۹ محصول دیگر وارد فاز نمونه سازی شده اند.
منبع:

1399/03/22
13:54:20
5.0 / 5
3118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی