زالی اعلام كرد

كاهش فاصله گذاری های اجتماعی در تهران

كاهش فاصله گذاری های اجتماعی در تهران به گزارش روان ما فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران ضمن تاكید بر ضرورت رعایت پروتكل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سطح استان تهران اظهار داشت: عمده نگرانی ها برای تقلیل فاصله گذاری اجتماعی طی یك ماه گذشته در تهران است.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار مبتلا شدن به کرونا ویروس در سطح استان تهران اظهار داشت: بر مبنای آخرین آمار تعداد بیماران جدید که در بخش های عادی بستری شدند ظرف 24 ساعت گذشته 186 نفر و تعداد بیماران بستری در بخش ویژه هم 70 نفر بوده است که در مقایسه با 24 ساعت قبلی تفاوت جدی نداشته ایم.
وی ادامه داد: در حوزه فوت و رجوع هم نسبت به 24 ساعت گذشته تفاوت جدی مشاهده نشده، البته این ثبات می تواند شکننده باشد؛ بنابراین باید توجه ویژه ای داشته باشیم. در بررسی روند بیمارانی که ظرف 24 ساعت گذشته رجوع کردند پنج درصد بستری شدند که تا پیش از این این رقم 3.5 درصد بوده که جای تامل دارد. اما با عنایت به این که تنها برای 24 ساعت گذشته بوده، باید روزهای آینده را هم در نظر بگیریم.
وی افزود: هم اکنون تخت های بیمارستانی در سطح استان تهران وضعیت خوبی دارند. البته کسری مستمری بعنوان معضل مزمن از گذشته در حوزه زیر ساخت های درمانی در تناسب جمعیت در استان تهران وجود داشته که همیشه با آن روبرو بودیم. اما در زمان های بحران این مورد بیشتر جلوه می کند. با این وجود هم اکنون پاسخگوی مراجعین هستیم.
وی تصریح کرد: با عنایت به استمرار بیماری فرسودگی تجهیزات و کمبودها در حوزه بستری ها و همینطور تشویقی که برای کادر درمان جهت فرسودگی به طبع استمرار بیماری خواهیم داشت، باید چاره اندیشی شود. البته توسعه بخش های مراقبت های ویژه و تأمین تجهیزات پیشرفته در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران در پاسخ به سوالی در مورد روند پژوهش ها برای دستیابی به دارویی موثر در درمان کرونا ویروس اظهار داشت: تابحال پروتکل های مختلف مورد بررسی قرار گرفته اند، اما دارویی بعنوان علاج قطعی کشف نشده است. در حقیقت داروی اثربخش در سنجش بالینی تابحال وجود نداشته که این مورد در دنیا و کشور ما در حال بررسی است. در مجموع هنوز نسخه قطعی در حوزه دارویی وجود ندارد. مهم ترین مبحث که مورد توجه است باید در قالب درمانی موارد مختلفی مورد توجه قرار گیرد. در حقیقت بیماری کوید 19 بیماری چند وجهی است؛ بنابراین باید از ابعاد مختلف مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: در شهر تهران 128 تریال معتبر در حال بررسی و پژوهش هستند و بر روی ترکیبات دارویی پژوهش هایی را انجام می دهند که به محض قطعیت نتایج اعلام خواهد شد.
وی افزود: با عنایت به تجمعات فراوان و حجم بالای کسب و کارها در تهران متاسفانه در طول یک ماه گذشته شاهد تقلیل فاصله گذاری اجتماعی هستیم که نگرانی عمده ما هم بر روی همین مسئله است.1399/03/24
14:33:06
5.0 / 5
2614
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی