در گزارش روان ما مطرح شد؛

تاثیر تحریم ها بر كانال های مالی واردات دارو

تاثیر تحریم ها بر كانال های مالی واردات دارو به گزارش روان ما رئیس سازمان تداركات پزشكی اظهار داشت: هرچند گفته می شود كه اقلام دارویی تحریم نیست اما ایجاد محدودیت در كانال های مالی برای خریداری دارو شرایط واردات را سخت و گاهی غیرممكن می كند.حسن صفاریه در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تأثیر تحریم ها بر واردات دارو به کشور اظهار داشت: داروها و اقلام پزشکی در هیچ کجای جهان جزو تحریم ها نیستند و قابل دسترسی هستند اگر هم این مسئله باشد به ما آسیبی نخواهد زد چون می توانیم از منابع دیگری وارد نماییم.
رئیس سازمان تدارکات پزشکی اشاره کرد: البته تحریم ها در انتقال وجوه تأثیر گذاشته و کانال های مالی را محدود کرده است. هرچند گفته می شود که اقلام دارویی تحریم نیست اما ایجاد محدودیت در کانال های مالی برای خریداری دارو شرایط واردات را سخت و گاهی غیرممکن می کند.
وی اضافه کرد: البته ما تابحال با زحمات زیاد و شیوه های خاص خود واردات را انجام دادیم اما متأسفانه روند زمان بری را در بر دارد.
رئیس سازمان تدارکات پزشکی در پاسخ به این پرسش که آیا خبر بسته شدن خط واردات دارو از کره جنوبی صحت دارد یا خیر، توضیح داد: بنده بطور قطع چنین خبری را نشنیده ام اما طی چند ماه گذشته واردات دارویی ما از کشورهای هند و چین بوده است.
صفاریه درباره وضعیت کمبود دارویی در کشور اشاره کرد: خوشبختانه هم اکنون کمبود دارو یا مواد اولیه نداریم. شاید افزایش نیاز داشته باشیم و به صورت مقطعی نیاز به واردات داشته باشیم اما کمبود دارو نداریم و تمامی اقلام دارویی مورد نیاز در کشور وجود دارد.


منبع:

1399/04/03
23:14:19
5.0 / 5
2493
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی