ابتلای بیش از 11 میلیون و 382 هزار نفر در جهان به كووید-19

ابتلای بیش از 11 میلیون و 382 هزار نفر در جهان به كووید-19 روان ما: روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری كووید-19 كه تابحال در 213 كشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها حاکی از آنست که شمار قربانیان کروناویروس جدید به ۵۳۳ هزار و ۴۷۳ نفر رسیده و تابحال ابتلای ۱۱ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۸۹۰ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.
همین طور بنابر تازه ترین آمارها تابحال شش میلیون و ۴۴۰ هزار و ۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
از میان چهار میلیون و ۴۰۹ هزار و ۳۳۴ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، چهار میلیون و ۳۵۰ هزار و ۸۰۴ مورد معادل ۹۹ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۸ هزار و ۵۳۰ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
همین طور از شش میلیون و ۹۷۳ هزار و ۵۵۶ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا شش میلیون و ۴۴۰ هزار و ۸۳ نفر معادل ۹۲ درصد از موارد بهبود یافته و ۵۳۳ هزار و ۴۷۳ نفر معادل هشت درصد از موارد جان خودرا از دست داده اند.
آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.
از طرف دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.
بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده دو میلیون و ۹۳۵ هزار و ۷۷۰ مبتلا، ۱۳۲ هزار و ۳۱۸ قربانی
۲. برزیل یک میلیون و ۵۷۸ هزار و ۳۷۶ مبتلا، ۶۴ هزار و ۳۶۵ قربانی
۳. روسیه ۶۷۴ هزار و ۵۱۵ مبتلا، ۱۰ هزار و ۲۷ قربانی
۴. هند ۶۷۳ هزار و ۹۰۴ مبتلا، ۱۹ هزار و ۲۷۹ قربانی
۵. پرو ۲۹۹ هزار و ۸۰ مبتلا، ۱۰ هزار و ۴۱۲ قربانی
۶. اسپانیا ۲۹۷ هزار و ۶۲۵ مبتلا، ۲۸ هزار و ۳۸۵ قربانی
۷. شیلی ۲۹۱ هزار و ۸۴۷ مبتلا، ۶۱۹۲ قربانی
۸. انگلیس ۲۸۴ هزار و ۹۰۰ مبتلا، ۴۴ هزار و ۱۹۸ قربانی
۹. مکزیک ۲۵۲ هزار و ۱۶۵ مبتلا، ۳۰ هزار و ۳۶۶ قربانی
۱۰. ایتالیا ۲۴۱ هزار و ۴۱۹ مبتلا، ۳۴ هزار و ۸۵۴ قربانی
بعد از آن کشورهای ایران با ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ مبتلا، پاکستان با ۲۲۵ هزار و ۲۸۳ مبتلا، عربستان با ۲۰۵ هزار و ۹۲۹ مبتلا، ترکیه با ۲۰۴ هزار و ۶۱۰ مبتلا، آلمان با ۱۹۷ هزار و ۴۱۸ مبتلا، آفریقای جنوبی با ۱۸۷ هزار و ۹۷۷ مبتلا، فرانسه با ۱۶۶ هزار و ۹۶۰ هزار مبتلا، بنگلادش با ۱۵۹ هزار و ۶۷۹ مبتلا، کلمبیا با ۱۱۳ هزار و ۳۸۹ مبتلا و کانادا با ۱۰۵ هزار و ۳۱۷ مبتلا تابحال بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.
سپس قطر با ۹۹ هزار و ۱۸۳ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۵۵۳ مبتلا، آرژانتین با ۷۵ هزار و ۳۷۶ مبتلا، مصر با ۷۴ هزار و ۳۵ مبتلا، سوئد با ۷۱ هزار و ۴۱۹ مبتلا، بلاروس با ۶۳ هزار و ۲۷۰ مبتلا، اندونزی با ۶۲ هزار و ۱۴۲ مبتلا، بلژیک با ۶۱ هزار و ۸۳۸، اکوادور با ۶۱ هزار و ۵۳۵ مبتلا، عراق با ۵۸ هزار و ۳۵۴ مبتلا، امارات متحده عربی با ۵۰ هزار و ۸۵۷ و هلند با ۵۰ هزار و ۳۳۵ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد مبتلاشدن را تابحال ثبت کرده اند.
همین طور کشورهای کویت، عراق، سنگاپور، اوکراین، پرتغال، عمان، فیلیپین، لهستان، سوئیس، بولیوی، پاناما، جمهوری دومینیکن، افغانستان، رومانی، ایرلند، بحرین، نیجریه، ارمنستان، سرزمین های اشغالی، ایرلند، هندوراس، گواتمالا و قزاقستان بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تابحال ثبت کرده اند.
منبع:

1399/04/15
18:14:20
5.0 / 5
2805
تگهای خبر: بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی