یافته محقق ایرانی دانشگاه كانادا؛

موسیقی تعداد دفعات حملات صرع را می كاهد

موسیقی تعداد دفعات حملات صرع را می كاهد مطالعه جدید بالینی نشان میدهد كه آهنگ های موتزارت تعداد دفعات حمله صرع را در بیماران مبتلا به این بیماری می كاهد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، دکتر «مرجان رفیعی»، سرپرست تیم تحقیق در مؤسسه مغز دانشگاه تورنتو کانادا، در این زمینه می گوید: «در طول ۱۵ تا ۲۰ سال گذشته، ما دریافته ایم که چقدر گوش دادن به یکی از قطعات موسیقی موتزارت در افراد مبتلا به بیماری صرع سبب کاهش تعداد دفعات حمله در این بیماران می شود اما نمی دانیم که آیا تأثیر آن در همه افراد به یک اندازه است.»
محققان در تحقیق جدید ۱۳ بیمار را مشارکت دادند. نیمی از شرکت کنندگان به مدت سه ماه و روزی یکبار به سونات موتزارت گوش دادند و سه ماه بعد به نسخه تغییریافته گوش دادند. نیم دیگر شرکت کنندگان در سه ماه اول به نسخه تغییریافته و در سه ماه دوم به نسخه اصلی موتزارت گوش سپردند.
رفیعی در ادامه می گوید: «نتایج ما نشان داد گوش دادن روزانه به سونات K.448 موتزارت با کاهش تعداد دفعات حملات صرع در بیماران بزرگسال مرتبط بود.»
از اینرو وی معتقد می باشد گوش دادن روزانه به قطعات موسیقی موتزارت می تواند گزینه درمانی مکمل در کاهش حملات صرع در افراد مبتلا به این بیماری باشد.
بیماری صرع شایع ترین اختلال نورولوژیکی در جهان است که حدود ۵۰ میلیون نفر در دنیا به آن مبتلا هستند.
در حالیکه این نتایج امیدبخش هستند اما پژوهشگران بر انجام مطالعه ای طولانی مدت تر تاکید دارند.

1399/04/31
13:53:43
5.0 / 5
2401
تگهای خبر: اختلال , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی