معاون كل وزیر بهداشت خبر داد

كاهش موارد مبتلا شدن به كرونا در خراسان شمالی

كاهش موارد مبتلا شدن به كرونا در خراسان شمالی به گزارش روان ما معاون كل وزیر بهداشت از كاهش قابل توجه مبتلایان كووید ۱۹ در استان خراسان شمالی اطلاع داد.به گزارش روان ما به نقل از ایسنا ایرج حریرچی در یک گفت وگوی تلویزیونی در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا استان خراسان شمالی اظهار نمود: استان خراسان شمالی یکی از استان های موفق در کنترل بیماری کووید- ۱۹ طی پنج ماه گذشته بوده است و با اقدامات مناسبی که استانداری، دانشگاه و کلیه اقشار انجام دادند، روند بروز و شیوع در این استان نسبت به استان های دیگر به طرز قابل توجهی پایین تر بوده است.

وی افزود: سیاست ما و کل کشورهای دنیا این است که تا زمان کشف واکسن موثر میزان ابتلای مردم و عوارض و مرگ و میر ناشی از کرونا را به تاخیر اندازیم اما نکته مهم این است که در این جنگ همه جانبه با ویروس کرونا، کوچکترین غفلت، خلل و سستی می تواند سبب حمله مجدد ویروس شود.

حریرچی ضمن بیان اینکه در استان خراسان شمالی طی سه هفته اخیر موارد افزایشی مبتلایان به بیماری کووید- ۱۹ ملاحظه شده بود، اظهار داشت: هشدارهایی به این استان اعلام و با تدابیری که در استان گرفته و تاکید شد، اقداماتی نظیر محدودیت تماس اجتماعی، افزایش تست های تشخیصی و اقدامات مراقبتی صورت گیرد تا بتوانیم بر این مشکل فائق شویم.

معاون کل وزیر بهداشت ضمن اشاره به اینکه میزان فوت در کل کشور به تمام علت ها روزانه ۱۰۰۰ الی ۱۰۵۰ مورد است و سالانه حدود ۳۸۰ هزار فوت در کل کشور ثبت می شود، اظهار داشت: هموطنان توجه داشته باشند زمانی که گفته می شود یک روز ۲۲۰، ۲۲۹ یا ۱۸۰ مورد فوت در اثر بیماری کووید ۱۹ در کشور داشته ایم یعنی حدود یک پنجم موارد فوت کشور را حالا بیماری کووید ۱۹ بوجود آورده که درصد بسیار قابل توجهی است.

وی افزود: نکته بعدی این است که مواظب کودکان و نوجوانان خود باشید. آنان هم خودشان حساس هستند هم می توانند دیگران همچون والدین و پدر بزرگ و مادربزرگ های خویش را مبتلا کنند.

معاون کل وزیر بهداست افزود: مبحث مهم دیگر این است که تابحال هیچ داروی گیاهی یا سنتی که موثر بر درمان بیماری کووید ۱۹ باشد در دسترس نداریم ازاین رو داروهایی که در مراکز غیررسمی و گاهی در مراکز دیگری به فروش می رسد را به هیچ عنوان استفاده نکنید همینطور داروهایی که خارج از شبکه درمان باشد کاملا غیرقانونی می باشد ازاین رو از آنها استفاده نکنید چونکه بیشتر آنها تقلبی هستند.

حریرچی در انتها تذکر داد: تنها تست تشخیصی بیماری کووید - ۱۹ تست از ته حلق است و تست ها، دستگاه ها و ادعاهای دیگر فعلا برای ما ثابت نشده ازاین رو به هیچ عنوان از آنها استفاده نشود.
1399/05/03
16:25:14
5.0 / 5
2517
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی