تحقیقات نشان می دهد؛

عدم ارتباط روماتیسم مفصلی با افزایش خطر دیابت نوع 2

عدم ارتباط روماتیسم مفصلی با افزایش خطر دیابت نوع 2 روان ما: نتایج مطالعه جدید نشان میدهد افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی در مقایسه با افراد مبتلا به سایر انواع آرتروز، با احتمال كمتر مبتلاشدن به دیابت نوع2 مواجهند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، مطالعه پژوهشگران دانشگاه هاروارد بر روی حدود ۴۵۰ هزار نفر نشان میدهد افراد مبتلا به آرتروز مفصلی با خطر بالا مبتلاشدن به دیابت نوع۲ مواجه نمی باشند.
محققان دریافتند خطر مبتلاشدن به دیابت نوع۲ در افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی در مقایسه با افراد مبتلا به فشارخون بالا و پوکی استخوان، ۲۴ تا ۳۵ درصد کمتر است.
«سئو یانگ کیم»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «اگرچه التهاب سیستماتیک با افزایش خطر بیماری قلبی عروقی نظیر دیابت مرتبط می باشد، اما داده های ما نشان میدهد آرتروز مفصلی به خودی خود بیمار را در معرض ریسک بالا مبتلاشدن به دیابت قرار نمی دهد.»
محققان معتقدند نتایج این مطالعه، نقش التهاب را در شروع بیماری دیابت نوع۲ زیر سوال می برد. چونکه مطالعه سال ۲۰۱۸ نشان داده بود که شیوع بیماری دیابت در افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی ۴۰ درصد بیشتر است.
بیماری روماتیسم مفصلی یک بیماری خودایمنی است. در افراد مبتلا به این بیماری، سیستم ایمنی به اشتباه به سلول های خود بدن با مواد شیمیایی التهابی حمله می کند.
التهاب مزمن ناشی از روماتیسم مفصلی نه فقط بر مفاصل تاثیر می گذارد، بلکه به سایر سیستم های بدن نظیر پوست، چشم ها، ریه ها، قلب و عروق خونی نیز تاثیر می گذارد.


منبع:

1399/05/28
10:09:49
5.0 / 5
2270
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پوست , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی