روماتیسم مفصلی خطر مبتلا شدن به دیابت نوع 2 را زیاد می كند

روماتیسم مفصلی خطر مبتلا شدن به دیابت نوع 2 را زیاد می كند پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود دریافتند كه روماتیسم مفصلی می تواند خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دو را افزایش دهد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه منچستر، پژوهش جدیدی نشان میدهد که روماتیسم مفصلی می تواند خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دو را تا ۲۳ درصد افزایش دهد و ممکنست هر دو بیماری، به واکنش التهابی بدن بینجامند.
التهاب، یک عامل مهم در آغاز و گسترش دیابت است و روماتیسم مفصلی هم یک بیماری خودایمنی و التهابی محسوب می شود. نظر پژوهشگران این است که التهاب در رابطه با روماتیسم مفصلی می تواند خطر مبتلا شدن به دیابت را در آینده افزایش دهد.
این گروه پژوهشی به سرپرستی "زیژینگ تیان" (Zixing Tian) و دکتر "آدریان هیلد" (Adrian Heald)، پژوهشگران دانشگاه منچستر، به جست و جو در پایگاه داده های حوزه پزشکی پرداختند که تا ۱۰ مارس سال جاری گردآوری شده بودند. آنها در پژوهش خود، امکان مبتلا شدن به دیابت نوع دو را در افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی و افراد دیگر مورد بررسی قرار دادند.
پژوهشگران جهت بررسی خطرات مربوط به این بیماری، به تجزیه و تحلیل آماری پرداختند. آنها در بررسی های خود دریافتند که روماتیسم مفصلی می تواند امکان مبتلا شدن به دیابت نوع دو را تا ۲۳ درصد افزایش دهد. به قول آنها، یافته های این پژوهش نشان می دهند که مسیرهای التهابی، در مبتلا شدن به دیابت نقش دارند.
پژوهشگران در مورد پروژه خود گفتند: ما در این پژوهش نشان دادیم که عوامل مبتلا شدن به دیابت در افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی باید مورد بررسی و مدیریت بیشتری قرار بگیرند. عواملی که سطح التهاب را کم می کنند، می توانند نقش مهمی در پیش گیری از دیابت نوع دو داشته باشند.
منبع:

1399/06/31
13:34:46
5.0 / 5
1426
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی