همتی مطرح كرد؛

تلاش هلال احمر برای آزادسازی 15 میلیون دلار از كمك های بین المللی

تلاش هلال احمر برای آزادسازی 15 میلیون دلار از كمك های بین المللی به گزارش روان ما رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در تلاشیم دلارهایی كه در خارج از كشور بلوكه هستند را به تدریج آزاد نماییم، با احتساب كمك های انجام شده و پول های قبلی حدود 15 میلیون دلار در خارج كشور وجود دارد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، کریم همتی در ارتباط با کارهای این جمعیت در دوران کرونا، اظهار داشت: در ابتدای شیوع ویروس کرونا جمعیت هلال احمر با بهره بردن از نیروهای خود توانست عبور و مرور جاده های منتهی به شهرها را که شامل تردد بیش از ۲۱ میلیون نفر و ۷.۵ میلیون خودرو بود را با بهره گیری از تب سنجی، اسکرینینگ و معرفی به بیماران به مراکز درمانی کنترل کند.
وی با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر در حوزه معیشتی افزود: در روزهای کرونا ۳۰۰ هزار بسته معیشتی میان اقشار لطمه پذیر و ۵۰۰ هزار بسته اقلام بهداشتی و کمک های اولیه برای بیماران صعب العلاج توزیع شد. همین طور مردم خیّر و نیک اندیش هم بیش از ۸۵ میلیارد تومان کمک غیرنقدی و ۳۷ میلیارد تومان کمک نقدی به جمعیت هلال احمر داشتند که آن هم میان اقشار لطمه پذیر توزیع شد.
کمک یک میلیون دلاری فدراسیون بین المللی هلال احمر به ایران
رئیس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر از محل کمک های بین المللی هم یک میلیون دلار به کشور ما اختصاص داد که برای تهیه بسته های بهداشتی و اقلام ضروری برمبنای جمعیت میان استانها توزیع کردیم.
همتی اشاره کرد: باتوجه به معافیت هایی که به هلال احمر داده شده در تلاشیم تا دلارهایی که در خارج از کشور بلوکه هستند را به تدریج آزاد نماییم، با احتساب کمک های انجام شده و پول های قبلی حدود ۱۵ میلیون دلار در خارج کشور وجود دارد که در صورت آزاد شدن، شرایط را بهتر کرده و در اختیار اقشار لطمه پذیر قرار می گیرد. قسمتی از این مبلغ برای خانواده هایی است که در سیل اوایل سال ۹۸ لطمه دیدند و بخش دیگر آن مربوط به کرونا و تاثیرات آن بر خانواده ها بوده که به تدریج کمک های معیشتی برمبنای جمعیت استانها در بین اقشار لطمه پذیر توزیع می شود.


منبع:

1399/07/21
14:33:05
5.0 / 5
1722
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی