رئیس انجمن بیهوشی ایران مطرح كرد؛

وضعیت بخش های ICU نگران كننده است

وضعیت بخش های ICU نگران كننده است به گزارش روان ما رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه ایران، وضعیت بخش های مراقبت ویژه بیمارستان ها را نگران كننده توصیف كرد.


به گزارش روان ما به نقل از مهر، علیرضا سلیمی، روز سه شنبه در مراسم رونمایی از تمبر شهدای سلامت متخصصین بیهوشی که در محل سازمان نظام پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: وقتی بحران کرونا شروع شد، همکاران بیهوشی در خط اول درگیری با این بیماری و بیماران قرار گرفتند. به صورتی که تا کنون ۱۳ شهید داده ایم و تعداد زیادی از همکاران هم مبتلا شده اند. وی با عنوان این مطلب که وضعیت بخش های آی سی یو بیمارستان های درگیر بیماران کرونا نامناسب است، اضافه کرد: فشار کاری که کادر درمان این روزها تحمل می کنند، غیر قابل توصف است. سلیمی اظهار داشت: اغلب تخت ها پر است و بیمار مدت ها در انتظار تخت است، کادر درمان خسته است و رمق ماه های قبل را ندارند.
وی با عنوان این مطلب که چرایی مرگ و میرهای کرونایی باید معلوم شود، اضافه کرد: این مشکل باید علت یابی شود و روش هایی برای پیشگیری از تکرار آن به کار گرفته شود. رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه ایران، داشتن پروتکل واحد درمانی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در جنگ با کرونا، احتیاج به وحدت رویه در راه درمان وجود دارد.
سلیمی با اشاره به خستگی و فرسودگی کادر درمان، اضافه کرد: هنوز محل استراحت و غذاخوری همکاران در بیمارستان ها گرفتار نواقصی است که با اصلاح آنها می توان از شدت فشار کاری کاهش داد. وی افزود: حفاظت فیزیکی از همکاران کادر درمان در جهت گردش کار در بیمارستان ها، یکی دیگر از موضوعاتی است که بابد مورد توجه قرار گیرد.

1399/07/26
00:30:22
5.0 / 5
1895
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی