زالی عنوان كرد

چهره متفاوت شهر در ایام آتی با اجرای برنامه های بازدارنده كرونا با همكاری پلیس

چهره متفاوت شهر در ایام آتی با اجرای برنامه های بازدارنده كرونا با همكاری پلیس به گزارش روان ما فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلانشهر تهران با اشاره به اینكه در ایام آتی با همكاری پلیس در اجرای برنامه های بازدارنده، شهر چهره ای متفاوت به خود خواهد گرفت، اظهار داشت: اپیدمی ها چهره خشن و بی رحمی دارند و به هیچ مسئله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی توجه نمی كنند، ازاین رو با عنایت به چهره خشن این دشمن باید از اقتدار نیروی انتظامی بهره لازم در مبارزه با این ویروس گرفته شود.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا که در ستاد فرماندهی انتظامی استان تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه امنیت ستودنی و افتخار آمیز امروز کشور، از نقطه صفر مرزی تا قلب پایتخت، رهین تلاش شبانه روزی فرزندان این سرزمین است که در کسوت نیروی انتظامی خدمت می کنند، اظهار داشت: نیروی انتظامی پیش از اینکه یک نیروی نظامی باشد، یک نظام اجتماعی است و امروز رابطه الفت آمیز و مهرورزانه نیروی انتظامی با آحاد شهروندی مثال زدنی است.
وی ضمن تبریک به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی، با اشاره به اینکه معمولا در سرتاسر کشورها، با شنیدن نام پلیس یک چهره خشن در اذهان عمومی متبادر می شود، شنیدن نام پلیس در اذهان مردم ایران را یادآور چهره ای مهرورز عنوان نمود.
دکتر زالی با اشاره به اینکه دستیابی به چنین سطحی از سرمایه اجتماعی در میان مردم ستودنی است، نیروی انتظامی را کانونی اطمینان بخش و امنیت بخش در آحاد اجتماعی توصیف کرد.
وی نقش اعتماد عمومی و مردمی بودن این نهاد را در اقتدار نیروی انتظامی موثر خواند و برخورداری از چنین جایگاهی را به نیروی انتظامی تبریک گفت.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اهمیت انکار ناشدنی مساله کرونا در وضعیت فعلی کشور، توفیق حکمرانی را در گروی نحوه مدیریت بیماری کرونا دانست.
دکتر زالی با اشاره به اینکه امروزه در دنیا نوع رویکرد نسبت به مدیریت بیماری کرونا بعنوان یکی از شاخصهای حکمرانی مطرح است، به مرور نحوه مشارکت نیروی انتظامی در مدیریت بیماری کرونا از روزهای نخست شیوع بیماری تا کنون پرداخت و با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از روزهای نخست شیوع بیماری تمام ظرفیت های خویش را در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار داده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همت بلند نیروی انتظامی کماکان این همکاری همگرایانه ادامه دارد.
وی با اشاره به نقش موثر نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق و احتکار اقلام بهداشتی و تجهیزات حفاظتی همچون ماسک، الکل، گان و... بخصوص در هفته های نخست شیوع بیماری، فایق آمدن بر مبارزه با قاچاق را مرهون اقتدار نیروی انتظامی دانست و خاطرنشان کرد: زدودن فرآیند قاچاق اقلام بهداشتی از چهره شهر ماحصل تلاش نیروی انتظامی است.
زالی در ادامه با اشاره به نقش موثر نیروی انتظامی در مدیریت سفرهای نوروزی، مدیریت تجمعات ۱۳ فروردین و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و نظارت بر ارائه خدمات عمومی و همینطور مشاغل از منظر رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار داشت: نیروی انتظامی در شهر تهران تمام امکانات درمانی و بهداشتی خویش را در اختیار ستاد مقابله با کرونای استان تهران قرار داده است.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه در ایام آتی با همکاری نیروی انتظامی در اجرای برنامه های بازدارنده، شهر چهره ای متفاوت به خود خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: اپیدمی ها چهره خشن و بی رحمی دارند و به هیچ مسئله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی توجه نمی کنند، ازاین رو با عنایت به چهره خشن این دشمن باید از اقتدار نیروی انتظامی بهره لازم در مبارزه با این ویروس گرفته شود.
زالی افزود: باآنکه اقدامات ایجابی در مبارزه با ویروس کرونا موثر است، اما برای صیانت از نفوس شهروندی اقدامات سلبی هم با رعایت حقوق شهروندی باید صورت بگیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی نسبت به همکاری و تعامل بیشتر بین ستاد مقابله با کرونا و پلیس پیشگیری، پلیس راهنمایی رانندگی، پلیس مترو، پلیس امنیت و... برای اجرایی کردن یک شیوه عملیاتی برای مبارزه با کرونا ابراز امیدواری کرد.1399/07/27
21:33:22
5.0 / 5
1713
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی