مطالعه جدید محققان بریتانیایی نشان می دهد؛

قرص های كاهش دهنده كلسترول در پیش گیری از سرطان موثرند

قرص های كاهش دهنده كلسترول در پیش گیری از سرطان موثرند روان ما: مطالعات نشان می دهد داروهای كاهنده كلسترول موسوم به استاتین ها ریسك مبتلاشدن به سرطان را می كاهد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، استاتین ها با ممانعت از آنزیمی موسوم به HMG-CoA-reductase (HMGCR) میزان کلسترول بد LDL را کم می کنند. آزمایشات بالینی قبلی نشان داده اند که استاتین ها در کاهش ریسک حملات قلبی و سایر بیماری های قلبی عروقی مؤثر هستند. حال تحقیقات جدید نشان میدهد که استاتین ها در کاهش خطر سرطان هم تأثیر دارند.
«پال کارتر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کمبریج بریتانیا، در این زمینه می گوید: «مطالعات قبلی نشان داده اند که لیپیدهای نظیر کلسترول نقش مهمی در ابتلاء به سرطان دارند و استاتین ها از ابتلاء به سرطان پیشگیری می کنند.»
بدین منظور، کارتر و تیم تحقیقاتی با بهره گیری از یک روش معروف به تصادفی سازی مندلیف، یک مطالعه بزرگ روی ساکنان انگلستان که تحت تشخیص و درمان خیلی از بیماری های جدی بودند، انجام دادند.
آنها به بررسی این مساله پرداختند که آیا در افراد دارای سابقه ژنتیکی ابتلاء به سرطان، داروهای کاهنده کلسترول در پیش گیری از آن نقش دارند.
بررسی ها نشان داد که گونه های موجود در منطقه ژنی HMGCR با ریسک کلی ابتلاء به سرطان مرتبط هستند و استاتین ها می توانند این ریسک را کاهش دهند.
محققان معتقدند مهار HMGCR با استاتین ها ممکنست به کاهش خطر ابتلاء به سرطان بوسیله مکانیسم های کاهش لیپید کمک نماید و این نقش می تواند در موضع های سرطانی اعمال شود.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.


منبع:

1399/07/28
19:31:41
5.0 / 5
1746
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی