سالاری خبر داد

افزایش حقوق پرستاران سازمان تامین اجتماعی

افزایش حقوق پرستاران سازمان تامین اجتماعی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش حقوق پرستاران این سازمان آگاهی داد و اظهار داشت: حقوق پرستاران سازمان تامین اجتماعی مشابه با وزارت بهداشت می شود.به گزارش روان ما به نقل از مهر، مصطفی سالاری در جلسه ای با اعضای هیأت مدیره سازمان نظام پرستاری گفت: پس از وزارت بهداشت بیشترین تعداد پرستاران با سازمان تامین اجتماعی همکاری دارند و ۱۶۵۰۰ پرستار در مراکز درمانی تامین اجتماعی سراسر کشور مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند.
وی با اعلان اینکه تعداد زیادی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی دولتی و خصوصی نیز بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند، اظهار داشت: در مجموع ۷۰ هزار پرستار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.
سالاری با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در ماه گذشته گفت: با جذب و به کارگیری پرستاران پذیرفته شده در این آزمون که در حال انجام می باشد، شاهد کاهش فشار کاری پرستاران و بهبود شاخص تعداد پرستار نسبت به تخت های بستری خواهیم بود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی توسعه خدمات درمانی این سازمان را برمبنای سطح بندی مراکز درمانی کشور عنوان نمود و اظهار داشت: برمبنای مطالعات انجام شده در سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، توسعه خدمات درمانی برمبنای اولویت و بمنظور تحقق عدالت در دسترسی به خدمات مورد توجه قرار می گیرد.
سالاری از نهایی شدن مطالعات مربوط به سطح بندی مراکز درمانی آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته به بیمارستان های موجود سازمان تامین اجتماعی ۵۵۰ تخت اضافه می نماییم و توسعه و تجهیز مراکز موجود را با جدیت پیگیری می نماییم.
جذب ۲۶۵۰ پرستار جدید در سازمان تامین اجتماعی
امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست اظهار داشت: حدود ۱۶۵۰۰ پرستار در بیمارستان های تامین اجتماعی سراسر کشور مشغول به کار هستند و مجموع تخت های بستری بیمارستان های تامین اجتماعی ۹۲۰۰ تخت است و در مجموع از نظر شاخص تعداد پرستاران به نسبت تخت بیمارستانی در شرایط قابل قبولی قرار داریم و کمبود نیروی جدی در بخش پرستاری وجود ندارد.
وی از جذب ۲۶۵۰ پرستار جدید در سازمان تامین اجتماعی برمبنای آزمون استخدامی که ماه قبل برگزار شده است، آگاهی داد و اظهار داشت: قانون ارتقای راندمان از سال ۹۱ در سازمان تامین اجتماعی اجرا می شود و پرداختی پرستاران به روز است.
برخورداری از مزایای مشاغل سخت و زیان آور مهمترین خواسته پرستاران است
محمد میرزابیگی، رئیس سازمان نظام پرستاری نیز در این نشست اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا در کشور ۸ ماه از دفاع مقدس پرستاران می گذرد و پرستاران علاوه بر کارهای معمول وظایف جدیدی نیز برعهده گرفته اند.
وی اضافه کرد: در کشور ۱۹۳ دانشکده پرستاری داریم و در کل کارهای پرستاری بیش از ۲۵۰ هزار نفر مشغول به کار و یا تحصیل هستند و سازمان نظام پرستاری ۱۹۲ هزار عضو دارد.
میرزابیگی از خدمت رسانی ۱۱۰ هزار پرستار به بیماران مبتلا به کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: ۳۲ هزار نفر از پرستاران به بیماری کرونا مبتلا شده و ۶ هزار نفر از آنان به سبب این بیماری از خدمت منفک شده و ۵۲ پرستار نیز به شهادت رسیده اند.
وی خدمت رسانی به بیماران را وظیفه ای مقدس برای پرستاران توصیف کرد و اظهار داشت: کار و خدمت به بیماران نسبت به پیگیری مطالبات در اولویت است و البته اگر مطالبات محقق شود، خدمت به مردم بهتر ارائه می شود.
رئیس سازمان نظام پرستاری برخورداری از مزایای مربوط به مشاغل سخت و زیان آور را مهمترین خواسته پرستاران عنوان نمود و اظهار داشت: قسمتی از اعضای جامعه پرستاری تحت پوشش تامین اجتماعی و تابع قانون کار هستند که حدود ۴۰ هزار نفر اینگونه هستند و از مزایای مشاغل سخت و زیان آور استفاده می نمایند.
میرزابیگی با اشاره به تصویب قانون راندمان برای سرمایه انسانی کادر درمان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: انتظار جامعه پرستاری اجرای کامل این قانون در تمامی مراکز درمانی شامل دولتی، خصوصی و تامین اجتماعی است.
وی تامین نیروی کمک پرستار در مراکز درمانی را از دیگر مطالبات جامعه پرستاری برشمرد و گفت به ازای هر ۴ پرستار باید یک نفر کمک پرستار در بخش ها باشد و انتظار داریم این مساله مورد توجه باشد.

1399/07/30
22:32:37
5.0 / 5
1240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی