در روزهای سیاه كرونایی؛

كدام تست كرونا مطمئن تر است

كدام تست كرونا مطمئن تر است ترس از مبتلاشدن به كرونا به خصوص با تشدید سرعت انتقال بیماری، سبب شده تا تقاضا برای انجام تست های تشخیصی افزایش یابد، اما نكته مهم در این بین، زمان انجام و نوع تست است كه باید آگاه باشیم.به گزارش روان ما به نقل از مهر، قابل اعتمادترین تستی که هم اکنون برای تشخیص کرونا مورد استفاده قرار می گیرد، تست PCR است که نتیجه مثبت آن به مدلول وجود ویروس می باشد، اما نتیجه منفی آن ممکنست ۴۰ درصد خطا داشته باشد.
به یاد داشته باشید اگر با فرد مبتلا به کرونا تماس داشتید، فردای آن روز مبادرت به تست نکنید، برای اینکه خطای تست روز اول بسیار زیاد است، بدین سبب باید به مدت یک هفته صبر کرده و بعد نسبت به انجام تست اقدام کنید، اما در طول این مدت باید ارتباط خود با دیگران را به حداقل برسانید.
اگر نسبت به ابتلای خود مشکوک هستید، اما علایم شدید ندارید و جز گروه های پر خطر محسوب نمی شوید، لازم نیست نسبت به انجام تست اقدام کنید، بلکه در خانه بمانید و استراحت کنید.
منظور از گروه های پر خطر سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه ای، خانم های باردار، افرادی که با سالمندان، بیماران زمینه ای و خانم های حامله ارتباط مستقیم دارند و افرادی است که در خوابگاه ها و پادگان ها حضور دارند.
همچنین به یاد داشته باشید برای بیرون آمدن از قرنطینه تست مجدد لازم نیست، کافی است طبق دستورالعمل ها رفتار کنید.
یعنی اگر خفیف به بیماری مبتلا شدید، ده روز پس از شروع علامت، به شرطی که تمام علامت ها (به جز حس بویایی و چشایی) بدون دارو از بین رفته باشدو اگر در بیمارستان بستری شدید، دو هفته بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید از قرنطینه خارج شوید.
نام تست سرولوژی و یا آنتی بادی نیز این روزها زیاد به گوش می خورد، این تست برای مطالعات جمعیتی مناسب می باشد و تنها مشخص می کند که کسی قبلاً کرونا گرفته یا خیر و آنتی بادی در پیکر شخص موجود هست یا نه.
این تست تا ۳۰ درصد نیز احتمال خطا دارد و اگر شک دارید که هم اکنون مبتلا به کرونا هستید یا خیر، این تست به کارتان نمی آید.
سی تی اسکن ریه نیز برای تشخیص اولیه کرونا و بدون تجویز پزشک خطرناکست و ممکنست تا ۴۵ درصد نیز خطا داشته باشد. این تست، فقط وقتی احتمال درگیری زیاد ریه است، باید صورت گیرد.

1399/08/01
12:40:25
5.0 / 5
1607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی