نقش رهنمودهای رهبری در مقابله با كرونا

نقش رهنمودهای رهبری در مقابله با كرونا به گزارش روان ما رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به نقش راهگشای بیانات مقام معظم رهبری در مقابله با كرونا، اظهار داشت: فرمایشات ایشان همیشه برای ما راهگشا بوده است. در موارد پیشین هم ایشان با جدیت در مورد این بیماری صحبت كردند اما متاسفانه كسانی كه باید به این صحبت ها عمل كنند متاسفانه در بخش اجرائی مشكل دارند.


دکتر پیام طبرسی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: با استناد به آمار روزانه مبتلایان و جانباختگان کرونا می بینیم که در اوج بیماری هستیم و در چنین وضعیتی شرایط نمی تواند خوب باشد.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه تحرک جمعیتی می تواند آمار مبتلایان و جانباختگان به کووید۱۹ را افزایش دهد، اشاره کرد: حالا مشکل اصلی این است که علاوه بر مسافرت ها، میهمانی ها و عروسی ها نیز باردیگر برگزار می گردد و این تجمعات سبب بدتر شدن وضعیت بیماری در کشور می شود آنهم در شرایطی که کرونا هنوز داروی اختصاصی ندارد.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره نقش اعمال محدودیت ها در جلوگیری از گسترش بیماری در کشور، اشاره کرد: در صورتیکه این محدودیت ها با جدیت اجرا شود شرایط بهتر خواهد شد، اما محدودیت های فعلی نیز چندان تفاوتی با گذشته ندارد و با این محدودیت ها به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید؛ ما نیاز به یک تعطیلی ۲ تا ۳ هفته ای داریم تا پیک بیماری کم شود و آن زمان کم کم بازگشایی ها را با دقت انجام دهیم تا بیماری کنترل شود. اعمال محدودیت ها باید به شکلی باشد که تاثیرات آن مشهود باشد.

وی با اشاره به بیانات روزهای اخیر مقام معظم رهبری در ستاد ملی مقابله با کرونا، اضافه کرد: فرمایشات ایشان همیشه برای ما راهگشا بوده است. در موارد پیشین هم ایشان با جدیت در مورد این بیماری صحبت کردند اما متاسفانه کسانی که باید به این صحبت ها عمل کنند متاسفانه در بخش اجرائی مشکل دارند.

منبع:

1399/08/06
11:05:38
5.0 / 5
1979
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی