عوارض كمبود برخی ویتامین ها برای بدن

عوارض كمبود برخی ویتامین ها برای بدن روان ما: پزشكان آمریكایی تاكید دارند با وجود اهمیت مصرف ویتامین ها و ریزمغذی ها برای حفظ سلامت بدن، آمارها نشان میدهد كه ˮ94 درصدˮ از افراد سالمند در این كشور گرفتار كمبود ویتامین D هستند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، آنها می گویند: همین طور در ۸۹ درصد از این گروه سنی سطح ویتامین E از استانداردهای سفارش شده پایین تر است و ۴۴ درصد نیز گرفتار کمبود ویتامین A هستند.
بر طبق نتایج یک مطالعه که اخیرا انتشار یافته است کمبود ویتامین ها در بدن حتی با خطر مبتلاشدن به بیماری های تنفسی همچون کووید-۱۹ ارتباط دارد.
افزایش سطح ویتامین های A، E و D در بدن بوسیله مصرف مواد غذایی یا مکمل ها، خطر ابتلای فرد به بیماری های تنفسی و ریوی همچون آنفلوآنزا و کووید-۱۹ را می کاهد.
نتایج بررسی ها همین طور نشان میدهد افرادی که میزان سفارش شده از این سه ریزمغذی را دریافت نمایند کمتر احتمال دارد به آنفلوآنزا، سرماخوردگی، بیماری مزمن انسدادی ریه و حتی آسم گرفتار شوند.
همین طور نتایج تحقیقات حاکی از آنست که مصرف ویتامین D بطور خاص، عملکرد سیستم ایمنی را تقویت کرده و کمبود این ریزمغذی می تواند عاملی در ابتلای فرد به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ باشد.
ویتامین های A، E، D و C ریزمغذی به حساب می آیند به این مفهوم که برای ادامه حیات، بدن به دوز نسبتا پایینی از آنها نیاز دارد.
به گزارش یونایتدپرس، "سومانترا ری" مدیر اجرائی مرکز جهانی تغذیه و سلامت در انگلیس که بطور مستقیم در این تحقیق مشارکت نداشت، اظهار داشت: کمبود ریزمغذی ها اغلب بعنوان یک عامل کلیدی در بروز سوء تغذیه و بیماری نادیده گرفته می شود و نشان دهنده چالشی دیگر در همه گیری بیماری کووید-۱۹ است.
بگفته پژوهشگران، تغذیه نقش مهمی در کاهش خطر مبتلاشدن به چندین عفونت دارد بااینکه چگونگی تاثیر آنها در تقویت ایمنی بدن همچنان پیچیده است و کاملا شناخته شده نیست.
منبع:

1399/08/08
14:30:26
5.0 / 5
1856
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی