رئیس بیمارستان امام رضا (ع) تبریز عنوان كرد؛

خودداری شركت داخلی از تحویل اكسیژن سازهای تبریز

خودداری شركت داخلی از تحویل اكسیژن سازهای تبریز به گزارش روان ما رئیس بیمارستان امام رضا (ع) تبریز از خودداری یك شركت داخلی برای تحویل اكسیژن سازهای تبریز آگاهی داد و اظهار داشت: بیماران كرونایی آذربایجان شرقی به شدت نیازمند دستگاه اكسیژن ساز هستند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، مسعود فقیه دینه وری با بیان این خبر اظهار داشت: با وجود واریز مبلغ اکسیژن سازهای داخلی، یک شرکت در تهران با وجود دپوی اکسیژن سازهای خود از تحویل آنها به ما خودداری می کند و نهادهای نظارتی هم مداخله نمی کنند.
وی اضافه کرد: با اعلان اینکه خودتحریمی داخلی هم به بخش سلامت بشدت ضربه می زند اظهار داشت: خیانت از این بالاتر که هموطنان ما از کمبود اکسیژن خفه می شوند ولی یک شرکت سودجوی داخلی از تحویل دستگاه های مورد نیاز به مراکز درمانی خودداری می کند.
وی با اشاره به اینکه بازار تجهیزات پزشکی به شدت سودده شده است تصریح کرد: بیماران کویید ۱۹ به داروهای خاص نیاز ندارند بلکه به لوازمی نیاز دارند که به سبب اختلاف قیمت ها، تولید کننده ها ارائه نمی کنند.
رئیس بیمارستان امام رضای تبریز اظهار داشت: یک دماسنج ساده که در داخل کشور تولید می شود را شرکتها تحویل نمی دهند و این خیانت است خیلی از شب ها تا بامداد چشم روی هم نمی گذاریم، چون تجهیزات را نمی توانیم تامین نماییم. منِ رئیس بیمارستان نباید درگیر تامین اکسیژن و سرساکشن باشم، اما چاره ای ندارم.
دینه وری افزود: در ابتدای کرونا چالش هایی مانند کمبود ماسک و مواد ضدعفونی بود، اما امروز چالش ها تغییر کرده است. در ابتدای شیوع کووید ۱۹ بخش هیجانی موضوع غالب بود و همه پای کار بودند اما امروز شرایط به شکلی شده که حوزه سلامت به تنهایی در حال مبارزه با بیماری است.
رئیس بیمارستان امام رضای تبریز اشاره کرد: ما نباید فراموش نماییم که کادر درمان قسمتی از همین جامعه است و اگر مردم مشکل اقتصادی دارند، کادر درمان هم دارند و این مرکز درمانی با ۲۵۰۰ نیرو از روز اول پای کار بود تا بهترین خدمت را به مردم عرضه نماید.
وی اضافه کرد: مرور زمان نیروها را مستهلک می کند و متأسفانه باتوجه به وضعیت نیروی انسانی و کمبود نیرو گردش کاری وجود ندارد و ۱۰ ماه است که کادر درمان ما شبانه روزی کار می کنند و بطور قطع مانند ۱۰ ماه قبل تازه نفس نیستند و اگر مسئولان تدبیری نیندیشند مدتی دیگر انرژی و توانی برای کادر ما باقی نخواهد ماند.
دینه وری افزود: تا به امروز ۶۲۰۰ بیمار کووید ۱۹ بستری شده و یک سوم این بیماران در بخش ویژه بودند.
دینه وری استفاده از ماسک و دوری از تجمعات را قدم اول رعایت نکات بهداشتی دانست و افزود: قدم دوم مربوط به اصناف است متأسفانه در بحث اصناف خصوصاً فروشندگان مواد غذایی بدترین وضع رعایت نشدن اصول بهداشتی را دارند.
رئیس بیمارستان امام رضای تبریز اشاره کرد: در حوزه پرستاری بحث کمبود بسیار جدی است و این واقعیت است که برخی حاضر نیستند در بخش کویید ۱۹ کار کنند و درباب استخدام ها هم نیروی جدیدی استخدام نشده و نیروهای قبلی تبدیل وضعیت می شود ضمن اینکه از شروع شیوع کووید ۸۲۳ نفر از کادر درمان مبتلا شده و یک نفر از همکارانمان به شهادت رسیده است.
دینه وری اظهار داشت: مشکلی در خدمات بیمارستان وجود ندارد و بهترین استادان طب اورژانس حضور دارند، اما بیماران در نقطه آخر به اینجا مراجعه می کنند. درمان کووید ۱۹ رایگان نیست و هزینه هایی دارد که قسمتی از آنرا بیمار پرداخت می کند و اگر نیاز به افزایش تخت بیماران کرونایی باشد این کار را انجام می دهیم، اما سایر خدمات تحت شعاع قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: بیماران کووید ۱۹ اگر زیر ونتیلاتور رفتند فقط باید لطف خدا شامل حال این افراد برای زنده ماندن بشود و لازم است افراد به محض اینکه علایم کووید ۱۹ را دیدند به نزدیک ترین مراکز درمان مراجعه کنند.


منبع:

1399/08/17
13:18:14
5.0 / 5
1179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی