وضعیت مطلوب ضریب تخت های بیمارستانی در استان های مرزی كشور

وضعیت مطلوب ضریب تخت های بیمارستانی در استان های مرزی كشور به گزارش روان ما وزیر بهداشت ضمن بیان اینكه تا اردیبهشت ماه سال آینده ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی افتتاح می گردد، اظهار داشت: ضریب تخت های بیمارستانی در استان های مرزی كشور یكی از مطلوب ترین شرایط را هم اكنون دارد.به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، سعید نمکی در دهمین آیین پویش ره سلامت که امروز برگزار گردید ضمن اشاره به اینکه یکی از طوفانی ترین سالهای صد ساله اخیر را در ارتباط با مدیریت بیماری کووید ۱۹ طی می نماییم، اظهار نمود: همکاران من در سرتاسر کشور سخت ترین ایام را در مدیریت این بیماری می گذرانند اما خوشبختانه برای توسعه زیرساخت های نظام سلامت در دولت دوازدهم اتفاقات بزرگی همگام با مدیریت این بیماری در حال رقم خوردن است.

به گفته وزیر بهداشت، در جهت پویش ره سلامت تا اردیبهشت ۱۴۰۰ - که هفته سلامت هم است - ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی افتتاح می گردد که از درخشان ترین اوراق در کارنامه نظام سلامت کشور خواهند بود.

وی افزود: علاوه بر افتتاح صدها مرکز بهداشتی، خانه بهداشت، مراکز جامع سلامت و مراکز آموزشی، تأمین ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت مدرن بیمارستانی رکورد تاریخی در دولت دوازدهم به جای خواهد گذاشت. همینطور در شهرهای مشهد مقدس، زرند کرمان و در شهر قم سه پروژه افتتاح می گردد.

وزیر بهداشت درباره پروژه هایی که در استان کرمانشاه به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: در استان کرمانشاه ۶۶ پروژه بزرگ و کوچک بهداشتی - درمانی راه اندازی شد و در میان آنها پروژه ای هستند که شاید در کشور نظیر ندارد. بعنوان نمونه یک مجموعه تصویربرداری بسیار پیشرفته برای عروق کوچک مغز و قلب راه اندازی شد که در تهران هم چنین مجموعه ای وجود ندارد.

وی درباره بازسازی بیمارستان اسلام آباد غرب کرمانشاه که در زلزله تخریب شده بود، اظهار نمود: علاوه بر اینکه تمام مراکز بهداشتی در این استان را بازسازی کرده ایم، زیباترین مراکز بهداشتی درمانی منطقه را ساخته ایم و تنها بیمارستانی که بنا بود با مشارکت بانک ها ساخته شود هنوز به سرانجام نرسیده است.

نمکی در انتها اظهار داشت: خوشبختانه ضریب تخت های بیمارستانی در استان های مرزی کشور یکی از مطلوب ترین شرایط را هم اکنون دارد و کمبود جدی در این مناطق نداریم. با این وجود این بیمارستان ها با مشکلات دیگری همچون کمبود دستگاه اکسیژن ساز مواجه بودند که ۱۴ اکسیژن ساز تنها برای استان کرمانشاه فرستاده شد همینطور یکی دو شهر این استان همچون صحنه و سنقرو کلیایی مشکلاتی داشتند که طی هفته جاری مرتفع خواهند شد.

منبع:

1399/08/22
12:45:46
5.0 / 5
1186
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی