رونمایی از كیت تشخیص سریع آنتی ژن كووید-۱۹با دقت ۸۵ درصدی

رونمایی از كیت تشخیص سریع آنتی ژن كووید-۱۹با دقت ۸۵ درصدی به گزارش روان ما بامداد امروز از خط تولید كیت سریع آنتی ژن كووید ۱۹ با دقت ۸۵ درصدی رونمایی گردید.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در این مراسم که با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، معاونان وزارت بهداشت و دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و مسؤلان دانشگاه در مجتمع بین المللی فناوری و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت تشخیص سریع کووید-۱۹، تولید کیت های تشخیص سریع آنتی ژن کرونا با امکان تشخیص در کمتر از ۲۰ دقیقه را دستاوردی مهم دانست.
وی اضافه کرد: در جریان تفاهم نامه پژوهشی، آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه با ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، پروژه های بسیاری شکل گرفت که تولید این کیت ها هم یکی از همین پروژه های پژوهشی است.
وی با اشاره به اینکه ایران جزو پنج کشور اول جهان در تولید کیت های تشخیص سریع است، اضافه کرد: سرعت و سهولت انجام تست، از مزایای این کیت ها به حساب می آید. نتیجه سایر تست های تشخیصی به ۴۸ تا ۷۲ ساعت زمان نیاز دارد، اما نتیجه کیت تشخیص سریع در کمتر از ۲۰ دقیقه اعلام می شود. همینطور این تست احتیاج به امکانات پیچیده ای ندارد.
دکتر زالی اظهار داشت: از طرفی حضور افراد در آزمایشگاه ها برای انجام تست های مشابه و عدم امکان تعیین تکلیف آنها در مدت زمان کم، سرایت پذیری را زیاد می کند که این چالش هم با استفاده از این کیت ها مرتفع خواهد شد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از دقت ۸۵درصدی تشخیص این کیتها اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال این کیت ها در جامعه ۵۰۰ نفری مورد آزمایش قرار گرفته و از نظر بالینی مورد تایید است.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به همزمانی رونمایی از این دستاورد بزرگ با آغاز طرح ملی محله محوری، نقش کلیدی و راهبردی مراکز جامع خدمات سلامت در بحث بیماریابی، غربالگری و شناسایی هوشمند بیماران بیشتر از پیش نمایان می شود و این اقدامات از اولویت های وزارت بهداشت است.
وی اظهار نمود: قیمت کیت تولید داخل، ۷۰ درصد قیمت کیت مشابه خارجی و ارزبری آن ۳۰ درصد کیت مشابه خارجی است.



1399/08/27
22:18:06
5.0 / 5
1074
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی