آمار جهانی كرونا

آمار جهانی كرونا روان ما: آمار جهانیِ مبتلایان به كووید ۱۹ تابحال به ۵۹ میلیون و ۵۱۶ هزار و ۶۱۰ نفر رسیده و مرگ یك میلیون و ۴۰۲ هزار و ۴۲ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها ۴۱ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۷۷۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ هم بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا الان با بیشتر از ۱۲.۷ میلیون مبتلا و بیشتر از ۲۶۰ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند و برزیل هم با آمار میلیونیِ مبتلایان بعد از آمریکا به ترتیب با بیشتر از ۹.۱ و ۶ میلیون بیمارِ کووید ۱۹، جایگاه دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده اند.
همینطور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند و تعداد جان باختگان این بیماری در انگلیس هم از ۵۵ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. بعلاوه الان ایتالیا هم دیگر کشور اروپایی است که بیشتر از ۵۰ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش کرده و فرانسه هم در حال نزدیک شدن به آمار ۵۰ هزار جان باخته ی کروناست.
همینطور بنابر آمار رسمی، ایران و اسپانیا هم تابحال آمار بیشتر از ۴۰ هزار جان باخته را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۱۲ میلیون و ۷۷۷ هزار و ۱۷۴ مبتلا، ۲۶۳ هزار و ۶۸۷ قربانی
۲. هند: ۹ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۸۴۰ مبتلا، ۱۳۴ هزار و ۲۵۴ قربانی
۳. برزیل: شش میلیون و ۸۸ هزار و ۴ مبتلا، ۱۶۹ هزار و ۵۴۱ قربانی
۴. فرانسه: دو میلیون و ۱۴۴ هزار و ۶۶۰ مبتلا، ۴۹ هزار و ۲۳۲ قربانی
۵. روسیه: دو میلیون و ۱۱۴ هزار و ۵۰۲ مبتلا، ۳۶ هزار و ۵۴۰ قربانی
۶. اسپانیا: یک میلیون و ۶۰۶ هزار و ۹۰۵ مبتلا، ۴۳ هزار و ۱۳۱ قربانی
۷. انگلیس: یک میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۹۵ مبتلا، ۵۵ هزار و ۲۳۰ قربانی
۸. ایتالیا: یک میلیون و ۴۳۱ هزار و ۷۹۵ مبتلا، ۵۰ هزار و ۴۵۳ قربانی
۹. آرژانتین: یک میلیون و ۳۷۴ هزار و ۶۳۱ مبتلا، ۳۷ هزار و ۱۲۲ قربانی
۱۰. کلمبیا: یک میلیون و ۲۵۴ هزار و ۹۷۹ مبتلا، ۳۵ هزار و ۴۷۹ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۱۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همینطور کشورهای فرانسه، روسیه، اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا و مکزیک هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/09/04
11:44:35
5.0 / 5
978
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی