همزمان با روز پرستار انجام شد؛

توزیع 400 كپسول اكسیژن ساز خانگی در كشور از طرف هلال احمر

توزیع 400 كپسول اكسیژن ساز خانگی در كشور از طرف هلال احمر روان ما: آیین اهدای 400 دستگاه اکسیژن ساز خانگی از طرف دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ به هلال احمر کشور مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار اجرا شد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، محمد حسن قوسیان مقدم در آئین اهدای ۴۰۰ دستگاه اکسیژن ساز خانگی از طرف دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ اظهار داشت: سه اتفاق خوش یمن امروز و اینجا در حال انجام می باشد، ما با اهدای این دستگاه های اکسیژن ساز در روز پرستار می خواهیم به کمک پرستاران برویم تا قسمتی از ظرفیت بیمارستان ها آزاد شود.
دبیرکل جمعیت هلال احمر اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان ما دارای ظرفیتی هستند که ما می توانیم از این ظرفیت هم داخل کشور هم خارج از کشور بهره ببریم و امیدوارم این روند با همراهی سایر خیرین ادامه دار باشد.
وی اظهار داشت: شرکت های داخلی ما می توانند برای ارائه خدمات بعد از فروش خود برنامه ریزی کنند؛ بر این اساس باید شرایط طوری تعریف شود تا قطعات یدکی در نمایندگی های معرفی شده هم ارائه شود.
قوسیان مقدم اشاره کرد: ما الان کنار دوستان صلیب سرخ هستیم و این نشان دهنده حضور ما در یک خانواده بین المللی با ۱۹۲ کشور است و در حقیقت بیان کننده همکاری بین المللی و کمک کردن به هم در بحران ها است که بسیار اتفاق خوشایندی است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در دورانی که ما تحت تأثیر تحریم ها هستیم به جز کمک های مالی، کمک های دیگری هم وجود دارد که برای دریافت این کمک ها نیازمند استفاده از ظرفیت بین المللی فدراسیون و کمیته بین المللی صلیب سرخ هستیم، بعنوان مثال این ظرفیت بین المللی می تواند در خرید واکسن به ما کمک نماید.
وی با اشاره به اینکه بیماری کرونا دنیا را تحت تأثیر قرار داده است، اضافه کرد: این بیماری فضای همدلی و خدمت کردن را در دنیا به وجود آورده و ما امیدواریم بتوانیم از توان داخلی خود استفاده نمائیم تا به کشورهای همسایه هم کمک نماییم.
قوسیان مقدم اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در شهرستان ها بانک امانات تجهیزات پزشکی دارد که با فراهم کردن نیاز بیماران بوسیله این تجهیزات می توان مراجعه به بیمارستان ها را کاهش داد.
کمک ۲۵۰ هزار فرانکی سوئیس برای تهیه دستگاه های اکسیژن ساز
دانیل مونیوس روخاس معاون دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران، در این مراسم با اشاره به اینکه مبلغ ۲۵۰ هزار فرانک سوئیس از طرف کمیته بین المللی صلیب سرخ به جمعیت هلال ایران با هدف تهیه دستگاه های اکسیژن ساز برای بیماران اهدا شده است، اضافه کرد: با توجه به این که بیمارستان ها خیلی شلوغ است تهیه این دستگاهها بسیار ضرورت دارد.
روخاس با اعلان اینکه ساخت قطعات برای دستگاه های اکسیژن ساز به شکل کاملاً بومی و محلی در ایران من را تحت تأثیر قرار داد، اضافه کرد: این ظرفیت در سایر کشورهای منطقه وجود ندارد و با توجه به این که الان هم در بحران هستیم، ایران از این ظرفیت برای رفع نیازهای داخلی خودش باید استفاده نماید اما شاید در آینده بتوان با بهره گیری از این ظرفیت بومی به کشورهایی همچون سوریه و یمن که در جنگ هستند هم کمک کرد.
وی با تاکید بر اینکه الان تمرکز روی درمان است اما قدم بعدی تولید و ارائه واکسن خواهد بود؛ اضافه کرد: با وجود اینکه در سطح بین المللی واکسن در حال تولید است، اطلاع داریم که ایران هم در حال ساخت واکسن است و به همین دلیل ما بعنوان کمیته بین المللی صلیب سرخ آمادگی پشتیبانی از جمعیت هلال احمر ایران و سایر مسئولان را داریم تا این واکسن در اختیار مردم ایران قرار بگیرد.
حداقل به ۴۰۰۰ کپسول اکسیژن و ۱۰۰۰ دستگاه اکسیژن ساز نیازمندیم
محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان نیز در این مراسم با اعلان اینکه امروز ما شاهد یک اتفاق خوب و مؤثر در حوزه ارائه خدمات در جمعیت هلال احمر هستیم، اظهار داشت: بیش از یک دهه از ایجاد بانک امانات تجهیزات پزشکی و توان بخشی جمعیت هلال احمر می گذرد که به صورت امانت در اختیار بیماران نیازمند قرار می گیرد.
نصیری با اشاره به اینکه یکی از تجهیزاتی که در اختیار بیماران قرار گرفته کپسول اکسیژن بوده و الان در بحران کرونا تقاضا جهت استفاده از این دستگاهها بیشتر شده است اظهار داشت: ما ۱۵۰۰ دستگاه کپسول اکسیژن و ۸۰ دستگاه اکسیژن ساز در کل کشور داشتیم که نیاز به تقویت داشت. چون در ازای هر یک کپسول اکسیژن ۱۰ نفر متقاضی داشتیم.
وی اظهار داشت: با کمک خیران هلال احمر ۱۰۰۰ کپسول اکسیژن به هلال احمر اهدا شد که نیمی از آنها در استانها توزیع شده و کمک نقدی مردم ۴۰۰ میلیون تومان برای خرید کپسول اکسیژن بوده است.
نصیری با اعلان اینکه باتوجه به استمداد ما در خصوص نیاز به دستگاه و تجهیزات پزشکی برای کمک به بیماران نیازمند مبلغ ۲۵۰ هزار فرانکی سوئیس معادل تقریباً ۶ میلیارد تومان از طرف کمیته بین المللی صلیب سرخ به هلال احمر اهدا شد، اضافه کرد: ما توانستیم بوسیله یک شرکت دانش بنیان که تولید این دستگاه را بر عهده دارد، ۴۰۰ دستگاه اکسیژن ساز خریداری نماییم که واگذاری آن از امروز شروع شده و پروسه توزیع در استانها نیز در حال انجام می باشد.
رئیس سازمان داوطلبان اشاره کرد: برای کمک به بیماران حداقل به ۴۰۰۰ کپسول اکسیژن و ۱۰۰۰ دستگاه اکسیژن ساز نیاز داریم.


منبع:

1399/10/02
17:27:18
5.0 / 5
846
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی